• Informacje na temat:

  dofinansowania dla rolników

Artykuły na temat: dofinansowania dla rolników
 • ...przyznania dotacji dla rolników jest to, że beneficjent (czyli osoba, która korzysta ze wsparcia) mieszka na wsi lub w miejscowości liczącej poniżej 5 tys. mieszkańców i co najmniej przez ostatni rok(...) związanych z usługami dla turystów (np. sprzedażą posiłków). Osoby, które zamierzają uruchomić taką działalność, mogą liczyć na wsparcie z funduszy europejskich – dotacje oraz preferencyjne kredyty. Dotacje...

 • Rolnicy na KRUS mogą liczyć na wyższe dofinansowanie składek

  KRUS: Rolnicy mogą liczyć na wyższe dofinansowanie składek ubezpieczeń z budżetu. Nowelizacja ustawy pozwala na wyższe dofinansowanie składek.

 • Jak uzyskać wsparcie dla osób starszych?

  ...działalności rolniczej w rozumieniu przepisów ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników (poza prowadzącymi tę działalność z małżonkiem podlegającym ubezpieczeniu emerytalno-rentowemu z mocy ustawy). Dodatku pielęgnacyjnego nie otrzyma osoba, która co najmniej połowę miesiąca przebywa w zakładzie opiekuńczym lub pobiera rentę socjalną. Dla osób, które nie ukończyły 75 lat, warunkiem otrzymania...

 • Usiąść i płakać. Urzędnicy, od których zależą dopłaty unijne, czekali na wytyczne od nowych przełożonych, a doczekali się jedynie masowych zwolnień. Pieniędzy wciąż nie widać, nie będzie za co siać. A zrozpaczeni rolnicy nie wiedzą, czy przeczekać zmiany na gorsze, czy sprzedawać ziemię i uciekać, gdzie pieprz rośnie.

 • Dłuższy macierzyński i emerytura małżeńska

  Pracujący w wybranych zawodach będą bezterminowo przechodzić na wcześniejsze emerytury. Rolnicy posiadający duże gospodarstwa zapłacą wyższe składki do KRUS, a z Funduszu Pracy będą finansowane szkolenia nie tylko dla bezrobotnych, ale też dla osób po 50 roku życia. Rozmowa z Jolantą Fedak, ministrem pracy i polityki społecznej.

 • Gmina może dofinansować twój własny prąd

  Samorządy zaczynają stawiać na odnawialne źródła energii. Po farmach wiatrowych przyszedł czas na panele fotowoltaiczne. Zachętą do inwestycji w prąd ze słońca ma być pomoc finansowa na zakup nowoczesnej instalacji.

 • Na wsi powstało 34 tys. nowych miejsc pracy dzięki funduszom UE

  ..."Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" przeznaczone jest dla rolników, ich współmałżonków i domowników. Na takie wsparcie w PROW 2007 - 2013 przewidziano 1,47 mld zł. Agencja dofinansowuje do 50

 • Rolnicy muszą zapłacić podatek od unijnej pomocy

  Sadownicy, którzy dostali z Brukseli wsparcie na wycofanie z rynku owoców i warzyw, muszą z tego tytułu rozliczyć VAT - twierdzi Ministerstwo Finansów. Dla rolników to niemiła niespodzianka.

 • Niestandardowo zatrudniony

  Etat? Spójrzmy na przywileje, które z niego wynikają i jak na nie patrzą pracujący na śmieciówkach. O urlopie nawet nie ma sensu się rozwodzić - dla ludzi bez stałego zatrudnienia to marzenia ściętej(...), a w szpitalu wyjdzie na jaw, że nie jesteś ubezpieczony, dopiero zrobi się nieprzyjemnie. Bo rachunek, jaki przyjdzie zapłacić ze leczenie, może wynieść nawet kilkanaście tysięcy złotych. Dlatego...

 • Jako młody rolnik możesz starać się o dotacje

  Jesteś osobą młodą i wiążesz swoją przyszłość z rolnictwem? Możesz otrzymać dofinansowanie w wysokości 100 tys. zł. Jednak aby dostać fundusze z programu "Młody Rolnik", realizowanego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, trzeba spełnić określone wymogi.