• Informacje na temat:

  dofinansowania do firm 2013

Artykuły na temat: dofinansowania do firm 2013
 • Gdzie szukać pieniędzy na własną firmę?

  W okresie wzrastającego poziomu bezrobocia uruchomienie własnej działalności gospodarczej może okazać się sposobem na uzyskiwanie stałych dochodów. Co oczywiste, własna firma potrzebuje na start zastrzyku gotówki. Istnieje wiele możliwości uzyskania środków finansowych na rozruch biznesu. Kto i w jaki sposób może je uzyskać?

 • Pod koniec roku pierwsze regionalne konkursy na dofinansowanie innowacyjności. Głównym beneficjentem będą miasta

  W III lub IV kwartale tego roku ruszą pierwsze konkursy na wsparcie innowacyjności z regionalnych programów operacyjnych.

 • Szczęśliwa siódemka, czyli jak nie stracić pracy w 2013 r.

  ...i zlecenia, dlatego każdemu pracownikowi powinno zależeć na wynikach firmy. Osoba niestaranna i zdystansowana, która nie przykłada się do pracy, będzie pierwsza na liście zwolnień - mówi Krzysztof Inglot(...) przedsiębiorstwa - codzienne spóźnianie pracowników o przysłowiowy kwadrans. Gdyby w firmie zatrudniającej 50 osób - każdy spóźniał się dwa razy w tygodniu w ciągu miesiąca dałoby to stratę równą 100 godzin...

 • Firma Tymbark za 5,5 mln zł wybudowała farmę fotowoltaiczną

  Tymbark, producent soków i napojów wybudował nowoczesną farmę fotowoltaiczną, która zapewni do 25 proc. zapotrzebowania zakładu na energię elektryczną. Inwestycja o wartości około 5,5 mln zł uzyskała dofinansowane ze środków unijnych.

 • ...firmie (do 20 pracowników), w której nie utworzono funduszu socjalnego, pracodawca powinien wypłacić ci świadczenie urlopowe (w 2013 r. maks. 1093,93 zł). Tylko raz w roku przed urlopem trwającym co najmniej 14 dni. Pracodawca może zwolnić się z tego obowiązku, jeśli do końca stycznia 2013 r. poinformował o tym pracowników. art. 3 ustawy z 4.03.1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych...

 • Dofinansowanie z funduszu socjalnego do tzw. wczasów pod gruszą

  Czy możemy udzielić pracownikom nowych urlopów, gdy mają jeszcze zaległe, tak aby mogli skorzystać z dofinansowań do tzw. wczasów pod gruszą z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych?

 • Benefity, czyli pieniądze to nie wszystko

  Benefity, inaczej świadczenia dodatkowe czy pozapłacowe, to każda forma wynagrodzenia pracownika dostarczana mu w postaci innej niż gotówka. Z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń przeprowadzonego przez firmę Sedlak & Sedlak wynika, że 61 proc. pracowników korzystało w 2013 roku z przynajmniej jednego benefitu.

 • Pylon S.A. - wiodący, polski producentem wysokiej jakości zestawów oraz obudów głośnikowych, notowany od 2013 roku na rynku NewConnect - pozyskał 4,47 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Rozwoju na działalność badawczo-rozwojową.

 • Oto przepisy, które weszły w życie w 2013 roku i dotyczą kobiecych spraw: urlopów dla młodych mam, świadczeń na dzieci i naszych emerytur.

 • Andrzej Czerwiński, minister skarbu, podpisał zgodę na dofinansowanie TF Silesia

  Andrzej Czerwiński, minister Skarbu Państwa, zgodził się na dokapitalizowanie TF Silesia przez wniesienie do niej akcji odpowiadających blisko 2 proc. akcji PGNiG.