• Informacje na temat:

  dofinansowanie dla firm

Artykuły na temat: dofinansowanie dla firm
 • ZUS może dofinansować wydatki na bezpieczeństwo pracy w firmach

  W ubiegłym roku w wypadkach przy pracy poszkodowanych zostało ponad 88 tys. osób. Choć dbanie o bezpieczeństwo pracy spoczywa na pracodawcy, mniejsze firmy mają problem ze sprostaniem wszystkim wymogom. W ramach programu wspierającego poprawę warunków pracy w firmach ZUS proponuje dofinansowanie do 500 tys. zł. Łącznie na ten cel zostanie w tym roku przeznaczone 27 mln zł. Środki będą stopniowo...

 • ZUS dofinansuje mikroprzedsiębiorstwa

  Firmy mogą otrzymać solidne wsparcie na poprawę bezpieczeństwa pracy. Na dofinansowanie inwestycji ZUS przeznaczy w tym roku blisko 27 mln zł. Maksymalna kwota dla mikroprzedsiębiorstwa ( do 9 pracowników) wynosi 40 tys. zł.

 • Firmy stawiają na dofinansowanie posiłków. Oferują pracownikom karty przedpłacone

  Prawidłowe odżywianie jest jednym z podstawowych czynników wydajnej pracy. Dofinansowanie posiłków to świadczenie pozapłacowe, które pracownicy mogą otrzymać od pracodawcy np. w formie kart przedpłaconych.

 • Masz własną firmę i chcesz kredyt? Przygotuj się na drogę przez mękę

  Osoby prowadzące działalność gospodarczą czy firmy zatrudniające mniej niż 10 pracowników mają znacznie trudniej w negocjacjach z bankami czy instytucjami rozdzielającymi dotacje unijne. Przegrywają konkurencję zarówno z klientami indywidualnymi, jak i dużymi firmami.

 • Nowoczesne systemy motywacyjne w polskich firmach

  Pakiet sportowy i prywatna opieka medyczna nie wystarczają? Wiele firm szuka nowych pomysłów, by skutecznie budować zaangażowanie swoich specjalistów. Badania potwierdzają, że według Polaków pracę marzeń wyróżnia, oprócz pensji, dobra atmosfera i kultura organizacji. Dlatego pracodawcy tworzą systemy motywacyjne, które pomagają w spełnianiu tych oczekiwań. Na najlepszych pracowników polskich firm...

 • Miliardy euro dla polskich firm

  Środków z funduszy na wsparcie B+R w polskich firmach nadal jest dużo i nie zabraknie ich do końca obecnej perspektywy. Mocnego wsparcia działalności badawczej można również oczekiwać w ramach kolejnego budżetu UE.

 • ...pracy szacował, że w styczniu stopa bezrobocia wyniosła 12,8 proc. Polska wystąpiła z wnioskiem o dofinansowanie ze środków unijnych zwalnianych pracowników. Chodzi o 500 tys. euro pomocy dla 415 osób(...) środowej konferencji prasowej. Ma to być dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Dostosowania do Globalizacji (EFG). Sprawa dotyczy przyznania około 500 tys. euro na pomoc dla pracowników zwolnionych...

 • SferaNET S.A., Spółka notowana na rynku NewConnect od sierpnia 2014 r., działająca w branży telekomunikacyjnej, złożyła wniosek o dofinansowanie projektu dotyczącego budowy sieci światłowodowej w województwie śląskim w ramach działania 1.1.

 • ...starać i jakie insty tucje ją przyznają. Dofinansowanie z urzędu pracy O pieniądze na założenie firmy w urzędzie pracy mogą się ubiegać osoby zarejestrowane jako bezrobotne. Pod warunkiem że w ciągu(...) wniosku, i że firma będzie działać przynajmniej przez rok. Na podobnych zasadach o dofinansowanie z urzędu pracy mogą starać się osoby niepełnosprawne – tyle że w tym przypadku środki pochodzą...

 • Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosi 7 kwietnia konkurs na dofinansowanie unijne z programu "Inteligentny Rozwój" - poinformowało Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. Przedsiębiorstwa będą mogły ubiegać się o wsparcie projektów rozwojowych od 7 maja do 22 czerwca br. Budżet konkursu to 500 mln zł.