• Informacje na temat:

  dofinansowanie dla firm z unii europejskiej

Artykuły na temat: dofinansowanie dla firm z unii europejskiej
 • ...starać i jakie insty tucje ją przyznają. Dofinansowanie z urzędu pracy O pieniądze na założenie firmy w urzędzie pracy mogą się ubiegać osoby zarejestrowane jako bezrobotne. Pod warunkiem że w ciągu(...) wniosku, i że firma będzie działać przynajmniej przez rok. Na podobnych zasadach o dofinansowanie z urzędu pracy mogą starać się osoby niepełnosprawne – tyle że w tym przypadku środki pochodzą...

 • Ekologia po europejsku

  Zużycie energii rośnie, dlatego działania dążące do jego ograniczenia są jednym z priorytetów władz Unii Europejskiej. Zgodnie z przyjętą strategią "Energia 2020", w ciągu najbliższych czterech lat w państwach członkowskich planowane jest uzyskanie oszczędności rzędu 20 proc. Obszarów, w których jest jeszcze wiele do zrobienia, nadal nie brakuje.

 • Sytuacja na rynku pracy jest trudna, nawet dla młodych, wykształconych ludzi. Dlatego by uniknąć bezrobocia czy wykonywania pracy poniżej swoich możliwości, warto zastanowić się nad założeniem własnej firmy. W związku z tym, że młodzi ludzie mogą mieć problem z pozyskaniem środków na start, znalezieniem lokalu czy załatwianiem pierwszych formalności, mogą w tym zakresie szukać pomocy...

 • Unia Europejska finansuje spokojną starość

  W Polsce wzrasta popyt na usługi opieki nad seniorami. Firmy chcące je świadczyć mogą ubiegać się o dofinansowanie ze środków europejskich. Pula pieniędzy do rozdysponowania wynosi 27 mln 600 tys. zł.

 • Kraje europejskie, gdzie najłatwiej i najtrudniej o pracę

  ...się Szwajcaria z 4,2 proc. - według Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), która podaje dane z krajów spoza Unii Europejskiej nie uwzględnionych przez Eurostat. Co kryją liczby(...).) poniżej średniej w Unii Europejskiej (9,2 proc. we wrześniu) nawet w trakcie najgłębszej recesji. Sprawy mogą nawet przybierać dobry obrót. Z zaprezentowanych w poniedziałek nowych danych...

 • Masz własną firmę i chcesz kredyt? Przygotuj się na drogę przez mękę

  Osoby prowadzące działalność gospodarczą czy firmy zatrudniające mniej niż 10 pracowników mają znacznie trudniej w negocjacjach z bankami czy instytucjami rozdzielającymi dotacje unijne. Przegrywają konkurencję zarówno z klientami indywidualnymi, jak i dużymi firmami.

 • Gdzie jest praca dla specjalistów IT?

  Większość firm korzysta z technologii informatycznych i potrzebuje wsparcia wykwalifikowanych pracowników z dziedziny IT. Ta zależność powoduje, że aktualnie ponad 8 tysięcy firm zatrudnia specjalistów IT. W jakim regionie Polski najczęściej zatrudniany jest informatyk i w jakiej branży może liczyć na pracę?

 • Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosi 7 kwietnia konkurs na dofinansowanie unijne z programu "Inteligentny Rozwój" - poinformowało Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. Przedsiębiorstwa będą mogły ubiegać się o wsparcie projektów rozwojowych od 7 maja do 22 czerwca br. Budżet konkursu to 500 mln zł.

 • Czesi kuszą Polaków!

  Najniższe bezrobocie w całej Unii Europejskiej, ponad dwukrotny wzrost liczby wakatów w gospodarce i ogromne trudności w znalezieniu rodzimych pracowników – to powody, dla których czescy pracodawcy sięgają po kadry zza granicy. Obecnie na zlecenie czeskich partnerów agencja zatrudnienia Work Service rekrutuje nawet 100 kandydatów tygodniowo.

 • Miliardy euro dla firm i ośrodków naukowych! "Inteligentny rozwój" zastąpi "Innowacyjną gospodarkę"

  Zaakceptowany przez Brukselę w lutym br. program "Inteligenty rozwój" (zastąpi "Innowacyjną gospodarkę") będzie wspierał polskie firmy i ośrodki naukowe. Całkowity budżet programu ma przekroczyć 10 mld euro, a UE wyłoży ponad 8 mld euro (ponad 35 mld zł!) z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.