• Informacje na temat:

  dofinansowanie do kolektorów słonecznych

Artykuły na temat: dofinansowanie do kolektorów słonecznych
 • .... osoby prywatne, wspólnoty mieszkaniowe albo spółdzielnie mieszkaniowe mogą uzyskać korzystne finansowe wsparcie na instalację kolektorów słonecznych, mikroinstalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła, elektrowni wiatrowych, kolektorów słonecznych czy kotłów na biomasę. Jeśli ktoś planuje założenie własnej minielektrowni (zazwyczaj są to kolektory słoneczne), powinien w tym roku złożyć stosowny...

 • ...programu NFOŚiGW można też otrzymać zwrot 45 proc. kosztów związanych z zainstalowaniem kolektorów słonecznych oraz dofinansowanie do preferencyjnych kredytów bankowych przeznaczone na zakup systemów(...) budowę domów energooszczędnych i pasywnych oraz na instalację kolektorów słonecznych. Na realizację tego programu przeznaczono 300 mln zł. Potrwa on do końca 2018 r. Dopłaty do kredytów wynoszą: ● 30

 • Kolektory słoneczne do domu jednorodzinnego

  Kolektory słoneczne to nowoczesny i ekologiczny sposób pozyskiwania ciepła z odnawialnych źródeł energii. Solary są już dobrze dopracowaną technologią, która pozwala na poczynienie oszczędności eksploatacji budynku. Poniżej wskażemy, na czym polega zasada działania kolektorów, jakie są ich rodzaje, orientacyjne koszty zakupu, a także możliwości montażowe.

 • Czy instalacja solarna się opłaca? Przeliczamy koszty i zyski

  Opłacalność inwestycji w kolektory słoneczne coraz częściej stanowi przedmiot zainteresowania inwestorów. Bez wątpienia odnawialne źródła energii są ciekawą alternatywą dla paliw kopalnych. Ale czy naprawdę opłaca się montować solary? Po jakim czasie inwestycja może się zwrócić? Poniżej postaramy się odpowiedzieć na kilka najczęściej zadawanych pytań.

 • NFOŚiGW: Pierwszy nabór dla wojewódzkich funduszy w ramach nowego programu

  Od 1 lutego do 29 września br. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej będzie przyjmował wnioski w ramach programu priorytetowego "SYSTEM - Wsparcie działań ochrony środowiska i gospodarki wodnej realizowanych przez partnerów zewnętrznych. Część 2) REGION".

 • Program "Czyste Powietrze": Właściciele ponad 4 mln domów mogą starać się o dofinansowanie

  Bank Ochrony Środowiska został partnerem w realizacji rządowego programu "Czyste Powietrze". Na realizację programu związanego z ochroną powietrza i poprawą jego jakości w domach jednorodzinnych, tj. termomodernizację, przewidziano wydatki w wysokości 103,0 mld zł, a łączny koszt inwestycji wyniesie 132,8 mld zł - to suma budżetu programu i wkładu własnego beneficjentów.

 • 1/4 Polaków rozważa inwestycję w odnawialne źródła energii. Większość z nich wybierze panele słoneczne

  22 proc. mieszkańców Polski rozważa inwestycję w odnawialne źródła energii - wynika z badania CBOS. Zdecydowana większość z nich skorzysta z ogniw fotowoltaicznych, tzw. paneli słonecznych. Jak wskazuje raport "Rynek fotowoltaiki w Polsce 2017", instalacje PV stanowią jedynie 2,3 proc. wszystkich odnawialnych źródeł energii w Polsce.

 • GPW - dostawca wody na Górnym Śląsku - planuje budowę kolejnych instalacji fotowoltaicznych

  Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów (GPW), zaopatrujące w wodę aglomerację katowicką, planuje budowę dwóch kolejnych instalacji fotowoltaicznych, łącznie za ponad 10 mln zł. Spółka przygotowuje wnioski o ich dofinansowanie z funduszy unijnych.

 • Odnawialne źródła energii w szpitalu i więzieniu

  Jak informuje "Puls Biznesu", kolejne placówki postawią na odnawialne źródła energii (OZE). Szpital w Ząbkach i więzienie w Rzeszowie będą wykorzystywać energię słoneczną.

 • Budujemy dom - jakie ogrzewanie będzie najbardziej opłacalne?

  Koniec zimy oznacza rozpoczęcie prac remontowo-budowlanych. Powracają tematy wymiany okien, naprawy elewacji, remontu dachu, wstawienia nowych drzwi. Powszechnym zagadnieniem jest również wybór odpowiedniej formy ogrzewania budynku. Która opcja będzie jednocześnie ekologiczna i niedroga? Na to pytanie odpowiada Bartłomiej Kuźniar, koordynator projektów inwestycyjnych w firmie Saveinvest Sp. z o.o.