• Informacje na temat:

  dofinansowanie rolnicze 2014

Artykuły na temat: dofinansowanie rolnicze 2014
 • Świadczeń Rodzinnych (CAF) lub Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (MSA - Mutualité Sociale Agricole). Szczegółowe informacje na temat zapomogi socjalnej znajdziemy na stronie: http(...), a wynajmowane/spłacane mieszkanie odpowiada normom mieszkaniowym wyznaczonym przez CAF. Wnioskodawca może otrzymywać dofinansowanie do opłaty do czynszu, którego wysokość zależy od dochodów wnioskodawcy...

 • Dotacja na start może wynieść nawet 59 140 złotych!

  Osoba niepełnosprawna decydująca się na rozpoczęcie własnego biznesu może liczyć na wsparcie finansowe na jego podjęcie, dofinansowanie do oprocentowania kredytu bankowego oraz refundację składek ZUS. Dotacja na start może wynieść nawet 59 140 zł.

 • Tylko do dzisiaj, 20 marca, można ubiegać się o dofinansowanie w ramach działania "modernizacja gospodarstw rolnych" m.in. na zakup maszyn rolniczych. Do 15 marca do Agencji wpłynęło ok. 5,2 tys. wniosków na kwotę blisko 1 mld zł.

 • Rolnicy stracą na reformie Warszawy? Wiemy, co na to ministerstwo

  Czy rozszerzenie Warszawy o 32. gminy będzie skutkować zmianą w przyznawaniu funduszy unijnych, m.in. w ramach programów wspierających rozwój obszarów wiejskich i dopłat dla rolników? Zapytaliśmy o to Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 • Ostatnie miejsce Polski w UE pod względem zasiewów kwalifikowanego ziarna

  Polska zajmuje ostatnie miejsce w Unii Europejskiej pod względem udziału kwalifikowanego materiału siewnego w zasiewach zbóż. W latach 2014-2016 udział ten wyniósł niecałe 16 proc. przy średniej unijnej na poziomie 50 proc. - poinformowała we wtorek NIK.

 • URSUS S.A.wykazał rekordowy wzrost przychodów i solidne zyski w 2014 r. W planach dalsze wzrosty w związku z rozwojem oferty, inwestycją w zakład produkcyjny w Lublinie, a także perspektywą realizacji kolejnej transzy umowy sprzedaży ciągników do Etiopii.

 • Agroturystyka coraz popularniejszym sposobem na wypoczynek

  . W perspektywie na lata 2014-2020 będą oni mogli liczyć na wsparcie z UE w tym zakresie.

 • Raport bieżący nr 30/2015 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne Zarząd URSUS S.A. zawiadamia, że w dniu 22 września...

 • Rok 2016 w gospodarce: Czas wielu zmian (1.)

  Rok 2016 to czas wielu zmian w polskiej gospodarce. Wiele działo się w podatkach, zmiany objęły też spółki Skarbu Państwa, doszło do zmian w NBP i RPP. Ważnym wydarzeniem było też przyjęcie przez rząd w lutym "Strategii na rzecz odpowiedzialnego rozwoju".

 • 5 października br. URSUS S.A. został nagrodzony przez tygodnik "Wprost" tytułem Innowatora 2015 r. w sektorze przemysłu. Spółkę uznano za jeden z podmiotów najdynamiczniej rozwijających się w sektorze nowoczesnych technologii. URSUS posiada własne centrum B+R, gdzie prowadzi prace nad rozbudową oferty produktowej opartej na innowacyjnych rozwiązaniach, m.in. konstrukcją układu transmisji do ciągników "Vigus".