• Informacje na temat:

  dolar australijski prognozy

Artykuły na temat: dolar australijski prognozy
 • Bank Rezerwy Australii zgodnie z oczekiwaniami ściął główną stopę procentową o 25 pb i dolar australijski wstępnie tracił po decyzji. Jednak przyjęcie w oświadczeniu neutralnego stanowiska doprowadziło do wyparowania oczekiwań na dalsze obniżki, dając finalnie wsparcie dla AUD.

 • Świat odwraca się od wielkiego dolara

  Zmiany geopolityczne powodują, że rośnie zapotrzebowanie na wymianę dolara, coraz bardziej dysfunkcyjnej globalnej waluty rezerwowej, "na coś innego". To poszukiwanie będzie kluczowe dla globalnych rynków w nadchodzących latach. Zacznijmy jednak od trzech geopolitycznych czynników, które wywierają presję na dolara oraz osłabiają jego rolę w globalnej gospodarce.

 • Dolar w tym roku osłabił się do pozostałych walut G-10 bez wyjątku. Skala start waha się od niespełna 2 - proc. (euro, funt) do około 5 proc. (dolar nowozelandzki i australijski). Ubiegły tydzień to także gigantyczne ograniczenie długiej pozycji dolarowej w danych CFTC - skurczyła się ona o prawie 5 miliardów dolarów i cofnęła do poziomów ostatni raz notowanych przed wyborami prezydenckimi w USA

 • Australia: Opublikowany w nocy kwartalny raport Banku Australii nt. polityki monetarnej przyniósł rewizję prognoz dotyczących inflacji, oraz PKB. Szacowany wzrost gospodarczy w tym roku został obniżony do 2,25 proc. z 2,50 proc. wcześniej, ale podtrzymane zostały założenia zwyżki o 2,5-3,5 proc. w przyszłym roku, ale nieznacznie zrewidowane perspektywy na 2017 r. - do 3,0-4,0 proc. wobec 3,0-4,5 proc. wcześniej.

 • Niewątpliwie wydarzeniem dzisiejszego dnia będzie publikacja raportu z amerykańskiego rynku pracy. Analitycy oczekują dobrych danych, a członkowie Fed w swoich ostatnich wystąpieniach dawali do zrozumienia, że kondycja rynku pracy pozostaje dobra.

 • Wprawdzie wiceprezes FED, William Dudley dał wczoraj do zrozumienia, że Rezerwa Federalna będzie musiała bliżej przyjrzeć się gospodarce w kontekście ostatnich danych Departamentu Pracy i nie nawiązał już, że stopy mogą wzrosnąć w połowie roku, to dolar zaczyna odrabiać poniesione w piątek straty.

 • o losach trwającej od dwóch tygodni korekty siły dolara.

 • USD otrząsnął się z negatywnego wpływu redukcji pozycji i ponownie zyskuje na wartości wobec pozostałych walut G10. Oczekiwania względem jastrzębiość Fed nie mogły być ignorowane dłużej, szczególnie w kontraście do polityki ECB. Dziś w nocy EUR/USD zszedł w okolice 1,06, czyli do najniższego poziomu od kwietnia tego roku.

 • Droga do słabszego dolara wyboista. Funt umocni franka, wielki powrót koron

  Ostatni kwartał 2018 r. był bezsprzecznie najgorszy w całym annus horribilis dla światowych rynków aktywów. Dla giełd był to najgorszy grudzień we współczesnej historii rynku ze względu na obawy, że hamujący światowy wzrost gospodarczy, ostrzejsza polityka Rezerwy Federalnej, niewielka płynność USD oraz chińsko-amerykańska wojna handlowa zapowiadają załamanie globalnej gospodarki.

 • Dolar australijski we wtorek przewodzi odbiciu walut surowcowych po tym, jak RBA zgodnie z oczekiwaniami utrzymał stopy procentowe bez zmian, ale w komentarzu pominął odniesienie do koniecznej dalszej deprecjacji waluty.