• Informacje na temat:

  dolar kurs prognozy

Artykuły na temat: dolar kurs prognozy
 • ...kredytobiorców lub osłabienie kursu złotego, wyśrubowały wymogi stawiane zarówno klientom detalicznym, jak i korporacyjnym. Na GPW optymizm nie opuszczał inwestorów przez całą wtorkową sesję(...) połowę mniej niż rok temu, ale z drugiej strony sprzyja to "oczyszczeniu" rynku wtórnego z domów oczekujących od kilku miesięcy na kupców. Kurs złotego względem wszystkich głównych walut po południu...

 • Jaki będzie kurs złotego wobec innych walut w 2019 r.?

  Miniony rok nie był dobry dla polskiej waluty. W tym roku złoty może się wzmocnić wobec dolara. Natomiast frankowicze nie odczują istotnych zmian. Największą niewiadomą jest kurs funta brytyjskiego.

 • Kurs złotego: Czeka nas osłabienie polskiej waluty

  Złoty w najbliższych miesiącach osłabi się do dolara. Za amerykańską walutę trzeba będzie zapłacić więcej niż 4 złote.

 • Prognozy 2016: Polityka wciąż będzie ciążyć złotemu, ale w mniejszym stopniu

  Resort finansów w swojej prognozie walutowej, wykorzystanej w projekcie budżetu na 2016 rok, założył znaczne umocnienie złotego. Średni kurs euro ustalono na poziomie 4,03 złotego i 3,66 względem dolara. Czego możemy się spodziewać w 2016 roku?

 • Główna para walutowa jest dziś rano w okolicach 1,1210-15. To znaczy, że dolar jest dość mocny, w każym razie jeśli porównywać kurs np. z poniedziałkiem. Oczywiście w perspektywie minionego miesiąca(...) mówiąc o grudniu 2015), mamy wzrost kursu.

 • Czy pro-dolarową tendencję na eurodolarze można jeszcze uratować? Czy w ogóle wciąż jest ona pro-dolarowa? W ostatnich dniach na pewno nie, ale powiedzmy, że mamy na myśli trzy i pół miesiąca - minione trzy i pół miesiąca, rzecz jasna. Linia łącząca szczyty z 3 maja i 23 czerwca została przebita, wyszliśmy ponad nią i nie wracamy poniżej. To zły omen dla siły dolara. Kurs pary EUR/USD wynosi

 • To nie koniec dolara

  Wczorajszy komunikat FED, nowe projekcje makroekonomiczne i wystąpienie Janet Yellen wywołało niespotykaną zmienność na rynku walutowym. Tylko podczas jednej sesji kurs USD/PLN zmienił się od szczytu do dołka aż o ponad 18 groszy!

 • Kurs EUR/USD rośnie kolejny dzień, wracając powyżej poziomu 1,13 dolara. Rynek zdaje się nabierać coraz większego przekonania, że na podwyżkę stóp procentowych w USA trzeba będzie zaczekać do grudnia.

 • Waluty: Przed dolarem gorący okres!

  Administracja Trumpa nie podała na razie wielu konkretów dotyczących polityki handlowej i pieniężnej. Zdaniem analityków Saxo Baanku, w kolejnym miesiącu będzie miała trzy okazje, aby zaprezentować więcej szczegółów. Utrzymujemy nasze prognozy mówiące, że dolar osłabnie w dłuższej perspektywie, ponieważ mocniejszy uderzy we wzrost gospodarki USA.

 • Prognozy dla rynków na rok 2017

  Na rynku akcji w USA i na większości pozostałych możliwe są wzrosty. Mogą one potrwać do jesieni. Na rynku walut dolar pozostanie silny, ale e drugiej połowie 2017 roku możliwe, że trend się wypali i dojdzie do przesilenia. Nasz złoty pozostanie pod presją, w wariancie pesymistycznym może osłabić się do dolara nawet do 5 zł.