• Informacje na temat:

  dom bank

Artykuły na temat: dom bank
 • Kto do 30 listopada musi złożyć specjalne oświadczenie, by mieć dostęp do swoich pieniędzy m.in. na rachunku bankowym.

 • Dom budowany na gruncie żony nie należy do męża

  Podatnik zaciągnął wraz z żoną kredyt na budowę domu. Bank nie robił problemu przy udzielaniu wspólnego finansowania. Ale kiedy część kredytu podatnik chciał spłacić dzięki sprzedaży niedawno otrzymanej działki, fiskus zażądał podatku. Bo - jak stwierdzili urzędnicy - dom nie będzie należał do podatnika.

 • Jestem w trakcie rozstania z mężem. Bardzo mu zależy na tym, by zatrzymać wspólny dom. Jednak nieruchomość obciążona jest kredytem hipotecznym. Czy zostanie on automatycznie zapisany na byłego męża, czy też ja również będę zobligowana do płacenia? Czy sąd może nakazać mu spłatę całości zobowiązania? Karolina z Sandomierza...

 • Nawet 50 000 zł dopłaty do domu energooszczędnego!

  Decyzja o budowie domu mieszkalnego nigdy nie należy do łatwych. Obecnie, w związku z dużym zainteresowaniem ekologią oraz ochroną środowiska, przewiduje się znaczne dofinansowania do budowy domów energooszczędnych.

 • Firmy pożyczkowe – tzw. parabanki – zarabiają mnóstwo pieniędzy na bardzo trudnej sytuacji finansowej swych klientów. Niektóre z nich fakt, że ktoś wpadł w spiralę długów wykorzystują do przejęcia za bezcen jego mieszkania lub domu. Jak ognia powinniśmy więc wystrzegać się pożyczek, których zabezpieczeniem jest nieruchomość.

 • Budowa domu - jeden czy wielu wykonawców?

  Najbardziej komfortowa byłaby sytuacja, w której za wszystkie roboty budowlane odpowiada jeden wykonawca. Jednak czy taka opcja jest też najbardziej ekonomiczna? Poniżej przedstawimy najważniejsze wady i zalety zatrudnienia jednego i wielu wykonawców realizujących inwestycje budowlane.

 • Zamierzasz wybudować dom? Warto postawić na ekologiczne (energooszczędne) rozwiązania. Co prawda taka budowa jest droższa od tradycyjnych technologii, ale za to dom jest tańszy w utrzymaniu – rachunki za ogrzewanie są dużo niższe.

 • Gdzie po najlepszy kredyt na zakup działki i budowę domu?

  Planując zaciągniecie kredytu na budowę domu musimy podjąć trzy ważne decyzje. Expander podpowiada, że po pierwsze trzeba rozważyć, czy zakup działki i budowę chcemy sfinansować jednym czy dwoma osobnymi kredytami. Bardzo ważne jest też takie dobranie kwoty kredytu, aby nie zabrakło nam pieniędzy, jeśli wzrośnie cena materiałów lub robocizny. Ogromne znaczenie ma też to, w którym banku

 • ...budowlanych, nie zaś na podstawie dostarczonych faktur. Innymi słowy, przed wypłatą kolejnej transzy bank ocenia poziom zaawansowania budowy, aby w ten sposób uzyskać potwierdzenie, że środki z udzielonego kredytu inwestowane są zgodnie z ich przeznaczeniem. Natomiast budowany dom stanowi zabezpieczenie tego kredytu. Ważna rada: część banków wymaga, by osoby zaciągające kredyt miały podpisaną...

 • Donald Trump nie przejął się tym, że jako prezydent największego mocarstwa świata ma teraz inne zadania niż przed wyborami. Pozostał biznesmenem gotowym w każdych okolicznościach pomnażać majątek. Nawet wykorzystując przy tym markę "Biały Dom".