• Informacje na temat:

  dom seniora

Artykuły na temat: dom seniora
 • ...: kombatancki, za tajne nauczanie, dla deportowanych do pracy przymusowej i osadzonych w obozach pracy III Rzeszy i ZSRR, dla cywilnych niewidomych ofiar działań wojennych. Informacje pod numerem telefonu ZUS(...)}}--> Całodobowy dom opieki Pobyt w takim domu jest od płatny. Opłatę wnosi miesz kaniec domu (do 70 proc. swojego dochodu) albo jego małżonek i dzieci. Dopłacać może też gmina. 1. Wniosek o miejsce składa się...

 • Zapowiadany przez rząd program wsparcia seniorów otrzymujących niskie emerytury wzbudza wiele emocji. Sytuacja materialna emerytów nie zawsze bywa zła nawet wtedy, gdy wysokość świadczenia wypłacanego przez ZUS jest niska. Polscy seniorzy posiadają bowiem nieruchomości, które często są doskonale zlokalizowane i mają wysoką wartość.

 • Sprawdź, czy wybrany przez ciebie prywatny dom seniora nie łamie przepisów.

 • Z najnowszego raportu przygotowanego przez Krajowy Rejestr Dłużników wynika, że wzrasta liczba zadłużonych seniorów. W rejestrze widnieją nazwiska ponad 233 tys. emerytów. Ich łącznie zadłużenie opiewa na kwotę 2,87 mld złotych.

 • Starzejące się społeczeństwa będą potrzebować więcej opiekunów dla seniorów. Może więc być to jeden z pomysłów na pracę.

 • Senior pod palmami, czy na działce?

  Majorka, piękne plaże, a na nich rzesze niemieckich i angielskich emerytów. Nic w tym dziwnego. Jak podaje "Berliner Zeitung" ponad połowa niemieckich emerytów, przez co najmniej pięć dni w roku, wypoczywa za granicą. Polski senior rzadko podróżuje po kraju, a co dopiero po świecie. Powód? Brak funduszy.

 • ...) wynika, że w ponad 60 proc. skontrolowanych prywatnych domów opieki stosowano umowy niekorzystne dla pensjonariuszy lub ich bliskich. Wyjaśniamy jakie były najczęstsze nieprawidłowości. Warto(...) innego domu seniora. Aż 3/4 skontrolowanych firm w przypadku nieterminowego uiszczania opłat za opiekę przewidywało możliwość rozwiązania umowy ze skutkiem natychmiastowym, co oznacza, że pensjonariusz...

 • - Jeszcze w tym roku ma powstać pierwsze sto placówek dziennego pobytu dla osób powyżej 60. roku życia. Do 2020 r. ma ich być ponad 1,2 tys.; budżet państwa wyasygnuje na ten cel 370 mln zł - poinformowała wczoraj premier Ewa Kopacz.

 • ...represjonowane oraz osoby uprawnione do renty rodzinnej po inwalidach wojennych i osobach represjonowanych. 2. Domowa opieka pielęgniarska Jeśli senior przewlekle choruje, ale przebywa w domu, może uzyskać...

 • Do 500 złotych dla każdego seniora

  Trwa nabór wniosków do Gdańskiego Funduszu Senioralnego, w ramach którego starsi mieszkańcy mogą pozyskać środki na realizację swoich pasji i integrację środowiska. Można pozyskać dofinansowanie w wysokości maksymalnie 500 zł.