• Informacje na temat:

  dom seniora

Artykuły na temat: dom seniora
 • ...: kombatancki, za tajne nauczanie, dla deportowanych do pracy przymusowej i osadzonych w obozach pracy III Rzeszy i ZSRR, dla cywilnych niewidomych ofiar działań wojennych. Informacje pod numerem telefonu ZUS(...)}}--> Całodobowy dom opieki Pobyt w takim domu jest od płatny. Opłatę wnosi miesz kaniec domu (do 70 proc. swojego dochodu) albo jego małżonek i dzieci. Dopłacać może też gmina. 1. Wniosek o miejsce składa się...

 • Polscy seniorzy nie mają zbyt wielu oszczędności - z raportu opracowanego przez Pracownię Badań Społecznych wynika, że tylko 21 proc. Polaków oszczędza lub podejmuje jakiekolwiek działania z myślą o przyszłej emeryturze.

 • Sprawdź, czy wybrany przez ciebie prywatny dom seniora nie łamie przepisów.

 • Smutne święta polskiego seniora?

  Dobre wyniki naszej gospodarki i doceniony przez rodaków program 500 plus nie powinien przesłaniać prawdy o kłopotach finansowych sporej części społeczeństwa. Wielu seniorów nie stać na świąteczne zakupy. Warto pamiętać, że minimalna emerytura ledwie sięga ok. 1000 zł brutto, a ceny wielu towarów w ostatnim czasie wyraźnie wzrosły.

 • Starzejące się społeczeństwa będą potrzebować więcej opiekunów dla seniorów. Może więc być to jeden z pomysłów na pracę.

 • Zapowiadany przez rząd program wsparcia seniorów otrzymujących niskie emerytury wzbudza wiele emocji. Sytuacja materialna emerytów nie zawsze bywa zła nawet wtedy, gdy wysokość świadczenia wypłacanego przez ZUS jest niska. Polscy seniorzy posiadają bowiem nieruchomości, które często są doskonale zlokalizowane i mają wysoką wartość.

 • ...) wynika, że w ponad 60 proc. skontrolowanych prywatnych domów opieki stosowano umowy niekorzystne dla pensjonariuszy lub ich bliskich. Wyjaśniamy jakie były najczęstsze nieprawidłowości. Warto(...) innego domu seniora. Aż 3/4 skontrolowanych firm w przypadku nieterminowego uiszczania opłat za opiekę przewidywało możliwość rozwiązania umowy ze skutkiem natychmiastowym, co oznacza, że pensjonariusz...

 • Z najnowszego raportu przygotowanego przez Krajowy Rejestr Dłużników wynika, że wzrasta liczba zadłużonych seniorów. W rejestrze widnieją nazwiska ponad 233 tys. emerytów. Ich łącznie zadłużenie opiewa na kwotę 2,87 mld złotych.

 • ...represjonowane oraz osoby uprawnione do renty rodzinnej po inwalidach wojennych i osobach represjonowanych. 2. Domowa opieka pielęgniarska Jeśli senior przewlekle choruje, ale przebywa w domu, może uzyskać...

 • MEDI-system kupił od Angel Poland Group centrum seniora Angel Care

  Angel Care we Wrocławiu, pierwsze w Polsce kompleksowe centrum seniora, dołączyło właśnie do sieci domów opieki MEDI-system. Obiekt wybudowała i uruchomiła jedna z największych firm deweloperskich w kraju - Angel Poland Group.