• Informacje na temat:

  dom w szwecji na sprzedaż

Artykuły na temat: dom w szwecji na sprzedaż
 • Prawdziwa wpadka finansowa Ibrahimovica

  Luksusowa willa Zlatana Ibrahimovica w Malmoe po dwóch latach od wystawienia na sprzedaż znalazła nabywcę, lecz tylko z pół ceny i - zdaniem mediów - piłkarz jest jedynym Szwedem, który stracił na gwałtownie rosnącym rynku nieruchomości.

 • Gminy ograniczą sprzedaż alkoholu? Szwedzki ekspert: Przećwiczyliśmy to, nie idźcie tą drogą

  Naszym lokalnym władzom marzy się ograniczenie liczby sklepów z wyskokowymi trunkami i ograniczenie godzin ich sprzedaży. Jeszcze większe ograniczenia funkcjonują w Szwecji, gdzie do dziś państwo posiada monopol na sprzedaż alkoholu, a w soboty jest on do nabycia tylko do godz. 15:00. I, jak przekonuje nas szwedzki ekspert, taki system nie do końca się sprawdza.

 • Ostatni tydzień przed świętami nie oferuje zbyt wielu okazji do zatrzaśnięcia rynkami finansowymi. Po decyzjach banków centralnych Szwecji i Japonii nie oczekuje się zmian w polityce pieniężnej. Poza tym chwilowych emocji dostarczą indeks Ifo z Niemiec, PKB z Nowej Zelandii, sprzedaż detaliczna z Kanady i zamówień na dobra trwałe z USA.

 • Będzie rosnąć sprzedaż żywności w internecie. Sklepy w sieci staną się konkurencją dla tradycyjnych

  Tylko 1 proc. produktów szybkozbywalnych, w tym żywności, konsumenci kupują przez internet. W ciągu najbliższych 2-3 lat wzrost ma być jednak co najmniej dwukrotny. Konsumenci produktów FMCG są przywiązani do sklepów stacjonarnych, bo obawiają się gorszej jakości i dodatkowych opłat - wynika z raportu Nielsena "Shopper omnichannelowy na rynku FMCG". Zdaniem ekspertów Banku DNB, do 2026 roku globalnie ok. 40 proc. produktów będzie sprzedawanych online. Dla porównania dzisiaj jest to ok. 10...

 • Co czeka nas w dzisiejszym kalendarium makroekonomicznym? O 8:00 poznamy niemieckie ceny importu za maj (dynamikę m/m i r/r), o 9:00 hiszpańską sprzedaż detaliczną za ten sam miesiąc, o 9:00 węgierskie bezrobocie, o 9:30 sprzedaż w Szwecji.

 • Murowany kryzys?

  Od ponad roku analitycy wieszczą rychłe pęknięcie bańki spekulacyjnej na rynku nieruchomości. Czy ten scenariusz się spełni? Spadek cen mieszkań i domów notowany jest od miesięcy w m.in. w Australii, Nowej Zelandii, Kanadzie, Szwecji, Norwegii. Obniżkę widać też w największych miastach, takich jak Londyn Berlin czy Oslo. Ostatnio Centralne Biuro Statystyczne w Norwegii opublikowało prognozę

 • plan. Z USA inflacja i sprzedaż detaliczna prawdopodobnie utwierdzą rynek w przekonaniu, że w tym miesiącu Fed dokona podwyżki stóp procentowych. Dla odmiany posiedzenia EBC i Banku Anglii powinny przejść bez fajerwerków. Ponadto pod lupą będą odczyty CPI z Norwegii, Polski i Szwecji, raporty z rynku pracy z Wielkiej Brytanii i Australii oraz dane z Chin.

 • Globalne rynki finansowe podtrzymują schemat konsolidacji i w uśpionej atmosferze zbliżają się do końca roku. Maleje zainteresowanie handlem na rynku walutowym z zaznaczeniem niewielkiej słabości USD. Dryf widać też na rynku akcji i towarowym.

 • Reakcja rynku na odchylenia będzie asymetryczna z większą wrażliwością na gorszy odczyt. Komunikat FOMC w tym tygodniu wskazał, że Fed jest skłonny tolerować przestrzelenie inflacji bez natychmiastowego przestawiania się na agresywniejszą ścieżkę zacieśniania.

 • Kalendarz ubogi w pierwszorzędne publikacje ma swoją kontynuację we wtorek, jak na razie przynosząc ograniczoną zmienność na rynku USD, EUR, GBP i JPY. Więcej ożywienia widać po AUD w reakcji na wczorajsze wystąpienie szefa banku centralnego i dzisiejszą publikację protokołu z ostatniego posiedzenia RBA.