• Informacje na temat:

  dom z bali

Artykuły na temat: dom z bali
 • ..., zlicytować mieszkanie, dom czy działkę, meble i sprzęty domowe. Komornik może wezwać policję i wyważyć drzwi, zarządzając przeszukanie. Ma prawo zastosować środki przymusu lub karać grzywną (jeśli np. nie...

 • Dom z bali? Ile to kosztuje?

  Domy z bali w technologii szkieletu drewnianego? To ciekawa propozycja, jednak w Polsce wiąż mało popularna. Przyjrzyjmy się zaletom i wadom takiego rozwiązania oraz sprawdźmy, ile kosztuje budowa domu z bali.

 • Badanie Randstad: 28 proc. Polaków boi się utraty pracy

  Na rynek pracy powrócił optymizm. Rośnie zadowolenie pracowników z wykonywanej pracy i ich wiara we własne siły. Z badania agencji Randstad wynika, że większość Polaków jest gotowa na zmianę pracy. Nawet, jeśli wiąże się to z przeprowadzką do innego miasta. Co więcej, ponad 70 proc. badanych wierzy, że w razie utraty, uda im się znaleźć inną pracę.

 • Dom drewniany czy murowany?

  Jedną z pierwszych decyzji, którą podejmujemy przed budową domu jest wybór odpowiedniej technologii. W Polsce największą popularnością cieszą się domy wznoszone tradycyjną technologią murowaną. Jednak wielu inwestorów coraz częściej zastanawia się też nad wzniesieniem domu drewnianego. Nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na pytanie, które rozwiązanie będzie lepsze. Warto rozważyć wszystkie za i przeciw obu technologii budowlanych.

 • Chętnie kupiłabym trochę grzybów na bazarku pod domem – ostatnio nawet potaniały. Ale boję się, że mogą być wśród nich trujące. Czy ktoś kontroluje, czym handluje się na straganach? – pyta pani Ewa.

 • Oszczędności podczas budowy domu

  Budowa domu to dla wielu osób największa inwestycja w życiu. Warto dobrze oszacować jej koszty i ocenić swoje realne możliwości finansowe. Jeśli nie dysponujemy dużym budżetem, zastanówmy się także nad ewentualnymi oszczędnościami budowlanymi. Przy odpowiednim rozplanowaniu wszystkich działań i wyborze tanich rozwiązań budowlanych możemy zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze.

 • Na działce, którą odziedziczyłam po rodzicach, rosną drzewa. Są już wyschłe i chyba chore. Chciałabym je wyciąć, bo boję się, że w czasie burzy, któreś zawali się na dom. Czy muszę wystąpić o zezwolenie? Jakie drzewa mogę usunąć bez tej całej biurokracji? Alina, 56 lat, Ostrołęka.

 • Domy z drewna kojarzą się z naturalnością i elegancją. Łączą w sobie atrakcyjny wygląd, funkcjonalność oraz wysoki komfort użytkowy. Koszt ich budowy może być bardzo zróżnicowany. Wszystko zależy od technologii, specyfiki projektu budowlanego oraz rodzaju gruntu. Z pewnością warto określić koszty budowy domów drewnianych i porównać je z nieruchomościami wznoszonymi metodą tradycyjną.

 • ...dłużnika czy przeszukanie jego rzeczy. Egzekucji komorniczej nie podlegają urządzenia domowe, pościel i codzienne ubranie. Chronione są także miesięczne zapasy żywności i opału. Komornik nie może nam...

 • Szybkie sposoby na budowę domu

  Przed rozpoczęciem budowy domu często zastanawiamy się nad kosztami inwestycji, a także próbujemy określić orientacyjny czas wykonania wszystkich prac. W Polsce największą popularnością cieszą się budynki wznoszone technologią tradycyjną. Jednak warto pamiętać także o rozwiązaniach alternatywnych. Poniżej opiszemy nowoczesne technologie budowlane, które pozwalają na ograniczenie kosztów inwestycyjnych i znaczne przyspieszenie prac budowlanych.