• Informacje na temat:

  dom ze styropianu

Artykuły na temat: dom ze styropianu
 • Koszty ogrzewania mogą poważnie obciążyć niejeden budżet domowy. Dlatego tak ważne jest, by ograniczyć do minimum utratę ciepła z mieszkania i... samą temperaturę. Zmniejsz straty Specjaliści wyliczyli, że niemal połowa – bo aż 42 proc. ciepła „ucieka” przez okna i drzwi. Stąd ich uszczelnienie powinno być pierwszym zadaniem w oszczędnym ogrzewaniu (patrz podpowiedzi...

 • Nowa moda w budownictwie - domy ze styropianu coraz popularniejsze

  Niegdyś bloczki styropianowe były wykorzystywane jedynie do budowy ścian. Obecnie coraz częściej znajdują zastosowanie w budowie całych obiektów mieszkalnych. Nowoczesne domy ze styropianu wyróżniają się bardzo dobrym współczynnikiem izolacyjności termicznej. Z pewnością warto przyjrzeć się tej technologii i rozważyć jej wszystkie wady, a także zalety.

 • Nie chcą pracować na czarno

  ...panu Mirkowi udało się wybudować dom i pojechać na kilka zagranicznych wycieczek. Mirek również zdecydował się na szukanie legalnego zatrudnienia. Teraz jako doświadczony elektryk w szwajcarskiej firmie...

 • Koszt budowy domu energooszczędnego

  Budowa domu energooszczędnego to nie tylko chwilowa moda, ale także sposób na ograniczenie kosztów użytkowania budynku. Jeszcze kilka lat temu różnice cenowe pomiędzy domem energooszczędnym a tradycyjnym wynosiły około 40 proc. Jednak z każdym rokiem owa różnica maleje. Zobaczmy więc, jak wygląda relacja pomiędzy kosztami domów energooszczędnych i tradycyjnych?

 • Ile kosztuje budowa domu z keramzytu?

  Domy keramzytowe to innowacyjny trend w budownictwie. Wielu ekspertów wypowiada się pozytywnie na temat technologii budowy i właściwości takiego budynku. Niewiele osób wie jednak, jakie są faktyczne koszty budowy takiego domu. Internet również milczy na ten temat. Zapoznajmy się więc z szacunkowym oraz najważniejszymi etapami inwestycji.

 • Ile kosztuje wykończenie domu w stanie surowym?

  W poprzedniej części artykułu obliczyliśmy, że doprowadzenie średniej wielkości domu z poddaszem użytkowym (160 mkw.) od fundamentów do stanu surowego zamkniętego to koszt około 143 500 zł. W tej cenie wznieśliśmy całą konstrukcję budynku, uwieńczyliśmy ją dachem z blachodachówki, wstawiliśmy również okna, drzwi wejściowe oraz bramę garażową. W środku mamy nadal gołe ściany i surowe, niewykończone podłogi. Przyszedł czas, aby za pomocą Kalkulatorów Budowlanych obliczyć koszt doprowadzenia...

 • Dom parterowy czy z poddaszem? Który tańszy?

  Pierwszym krokiem do budowy nowego domu jest wybór odpowiedniego projektu. Wśród ofert architektów znajdziemy przede wszystkim budynki parterowe oraz takie z poddaszem użytkowym. Wybór nie jest taki oczywisty, tak samo jak różnica w kosztach. Sprawdźmy więc, który dom będzie tańszy!

 • Czy da się samodzielnie wybudować dom za 180 000 zł?

  Koszty budowy domów jednorodzinnych są dość wysokie. Dlatego wielu inwestorów szuka sposobu na ograniczenie wydatków inwestycyjnych. Jednym z nich może być samodzielna budowa domu systemem gospodarczym. Przy dużym nakładzie pracy własnej można liczyć na poczynienie odczuwalnych oszczędności. Zobaczmy więc, czy jest możliwe wybudowanie domu z poddaszem użytkowym (pow. użytkowa 140 m2) do stanu

 • Domy szkieletowe - twój dom w kilka miesięcy

  Wybór technologii, w której powstanie dom, nie jest oczywisty. Najpopularniejsza w Polsce technologia murowana, zwana również tradycyjną, nie zawsze okazuje się najlepsza. Przyjrzymy się technologii szkieletowej, która coraz bardziej zyskuje na popularności. Jest to szybka technologia, w której coraz częściej buduje się niedrogie domy energooszczędne.

 • Szybkie sposoby na budowę domu

  Przed rozpoczęciem budowy domu często zastanawiamy się nad kosztami inwestycji, a także próbujemy określić orientacyjny czas wykonania wszystkich prac. W Polsce największą popularnością cieszą się budynki wznoszone technologią tradycyjną. Jednak warto pamiętać także o rozwiązaniach alternatywnych. Poniżej opiszemy nowoczesne technologie budowlane, które pozwalają na ograniczenie kosztów inwestycyjnych i znaczne przyspieszenie prac budowlanych.