• Informacje na temat:

  domki na drzewie

Artykuły na temat: domki na drzewie
 • Przez 30 lat użytkowałem działkę pracowniczą (w ramach Rodzinnych Ogrodów Działkowych). W 2014 roku odsprzedałem prawo do jej użytkowania za 17 tys. zł. Czy mam z tego tytułu jakieś obowiązki podatkowe? A jeśli tak – w jaki sposób powinienem rozliczyć się z urzędem skarbowym? Paweł z Tarczyna

 • Współdzielenie się mieszkaniem w parze z VAT

  Ten, kto wynajmuje własny dom, mieszkanie, a nawet domek na drzewie, korzystając przy tym z zagranicznego portalu internetowego jako pośrednika, nie powinien zapominać o rozliczeniu tzw. importu usług, a co za tym idzie, składaniu deklaracji VAT-9M.

 • Każdy, kto jest właścicielem choć skrawka ziemi, powinien przestrzegać przepisów kodeksu cywilnego. Nasi eksperci wyjaśniają, co to oznacza i jak rozstrzygać konfliktowe sytuacje.

 • Jak efektywnie spalać drewno w kominku z płaszczem wodnym - porady praktyczne

  Coraz więcej osób decyduje się na montaż kominka z płaszczem wodnym. Najczęściej znajduje on swoje miejsce w domkach letniskowych i jako wsparcie tradycyjnego kotła centralnego ogrzewania w domach całorocznych.

 • Na co koniecznie musisz zwrócić uwagę zanim podpiszesz umowę z dotychczasowym użytkownikiem działki.

 • Kevin sam w domu? Eksperci podliczyli straty!

  "Kevin sam w domu" w świąteczny dzień to już telewizyjna tradycja. Co roku w grudniu pada pytanie nie o to, czy film zostanie wyświetlony, lecz kiedy i w której stacji. Przypomnijmy: rodzice przez nieuwagę zostawiają 8-letniego Kevina w olbrzymim domu, który za cel obrali złodzieje. Chłopiec zastawia na przestępców szereg pułapek, które są przyczyną wielu zniszczeń. Eksperci ubezpieczeniowi oszacowali skalę strat.

 • Wakacje to taki czas, gdy zdarzają się anomalie w pogodzie: silne burze, wichury! Takie zdarzenia mogą poczynić poważne szkody. Z dobrą polisą przechytrzysz nie tylko złodziei, ale również aurę.

 • Produkcja pelletu w nowym zakładzie Grupy Stelmet w Grudziądzu ruszyła w pierwszym tygodniu stycznia. Nowy zakład jest w pełni zintegrowany z funkcjonującym w Grudziądzu zakładem produkcji drewnianej architektury ogrodowej MrGarden. Inwestycja została zrealizowana w zakładanym terminie i budżecie - jej wartość wyniosła około 20 mln zł.

 • Biura projektowane z myślą o pracownikach

  ...pracownia znajduje się w ogromnym... bucie. W sumie biuro w Pittsburghu składa się z 15 pokojów, a każde z nich nawiązuje do świata fantasy i bajek - znajdziemy tam m.in. tor gokartowy, czy domki na drzewie...

 • Umierająca historia - helskie miasteczko wagonowe

  Hel to atrakcyjny ośrodek turystyczny i wczasowy. Turysta chcący zostać tu na dłużej ma do wyboru liczne prywatne kwatery, domy wczasowe oraz miasteczko wagonowe - choć to ostatnie niestety kurczy się, tracąc unikalne już pamiątki kolejowe z początku XX wieku.