• Informacje na temat:

  domy ze styropianu

Artykuły na temat: domy ze styropianu
 • Nowa moda w budownictwie - domy ze styropianu coraz popularniejsze

  Niegdyś bloczki styropianowe były wykorzystywane jedynie do budowy ścian. Obecnie coraz częściej znajdują zastosowanie w budowie całych obiektów mieszkalnych. Nowoczesne domy ze styropianu wyróżniają się bardzo dobrym współczynnikiem izolacyjności termicznej. Z pewnością warto przyjrzeć się tej technologii i rozważyć jej wszystkie wady, a także zalety.

 • Domy szkieletowe - twój dom w kilka miesięcy

  Wybór technologii, w której powstanie dom, nie jest oczywisty. Najpopularniejsza w Polsce technologia murowana, zwana również tradycyjną, nie zawsze okazuje się najlepsza. Przyjrzymy się technologii szkieletowej, która coraz bardziej zyskuje na popularności. Jest to szybka technologia, w której coraz częściej buduje się niedrogie domy energooszczędne.

 • Domy z recyklingu - czy to przyszłość budownictwa jednorodzinnego?

  Pomysłowość budowniczych i architektów nie zna granic - domy można wybudować z 2 tys. starych dyskietek, 4 tysięcy kaset VHS i... 2 ton jeansów. Na całym świecie branża budowlana eksperymentuje z materiałami z odzysku.

 • Domy pasywne - oszczędność czy strata pieniędzy?

  Podczas wyboru projektu domu zwracamy uwagę na walory wizualne, funkcjonalność oraz energooszczędność. W ostatnich latach można zauważyć rosnące zainteresowanie domami pasywnymi, które powoli rewolucjonizują budownictwo zachodniej Europy. W naszym kraju nadal jest to mało znana nowość, którą często mylimy z domami energooszczędnymi. Kalkulatory Budowlane postanowiły sprawdzić, ile tak naprawdę można oszczędzić na kosztach eksploatacji, budując dom pasywny oraz czy zwiększone koszty budowy...

 • Ile kosztuje budowa domu z keramzytu?

  Domy keramzytowe to innowacyjny trend w budownictwie. Wielu ekspertów wypowiada się pozytywnie na temat technologii budowy i właściwości takiego budynku. Niewiele osób wie jednak, jakie są faktyczne koszty budowy takiego domu. Internet również milczy na ten temat. Zapoznajmy się więc z szacunkowym oraz najważniejszymi etapami inwestycji.

 • Dom pasywny - duża oszczędność czy zbędny wydatek?

  Domy pasywne obecne są w Polsce od 2006 roku, kiedy to w Smolcu pod Wrocławiem powstał pierwszy tego typu budynek mieszkalny. Dziś Polacy budują je coraz chętniej - a jednak nadal jest to rozwiązanie mało znane.

 • Ile trwa i kosztuje wykonanie płyty fundamentowej?

  W polskim budownictwie jednorodzinnym coraz częściej pojawiają się domy posadowione na płycie fundamentowej. Jest to dość nowoczesne rozwiązanie, które możemy wykorzystać w trudnych warunkach glebowych. Płyta fundamentowa zapewnia równomierne osiadanie budynku, a cena jej wykonania może być dość atrakcyjna. Dlatego w poniższym artykule przybliżymy etapy jej budowy, oszacujemy czas wykonania oraz

 • Nowa polska technologia pozwala budować pięć razy szybciej niż przy użyciu tradycyjnych metod; budynki są nawet dziesięciokrotnie tańsze w ogrzewaniu, a ich trwałość szacowana jest na ponad 100 lat. W technologii opracowanej przez firmę ze Zduńskiej Woli zbudowany został m.in. pałac rodziny królewskiej w Maroku.

 • Koszt budowy domu energooszczędnego

  Budowa domu energooszczędnego to nie tylko chwilowa moda, ale także sposób na ograniczenie kosztów użytkowania budynku. Jeszcze kilka lat temu różnice cenowe pomiędzy domem energooszczędnym a tradycyjnym wynosiły około 40 proc. Jednak z każdym rokiem owa różnica maleje. Zobaczmy więc, jak wygląda relacja pomiędzy kosztami domów energooszczędnych i tradycyjnych?

 • Szybkie sposoby na budowę domu

  Przed rozpoczęciem budowy domu często zastanawiamy się nad kosztami inwestycji, a także próbujemy określić orientacyjny czas wykonania wszystkich prac. W Polsce największą popularnością cieszą się budynki wznoszone technologią tradycyjną. Jednak warto pamiętać także o rozwiązaniach alternatywnych. Poniżej opiszemy nowoczesne technologie budowlane, które pozwalają na ograniczenie kosztów inwestycyjnych i znaczne przyspieszenie prac budowlanych.