• Informacje na temat:

  dopłata do rolnictwa ekologicznego

Artykuły na temat: dopłata do rolnictwa ekologicznego
 • Ubywa gospodarstw ekologicznych!

  Po latach boomu liczba gospodarstw ekologicznych w Polsce zaczyna spadać. Wynika to m.in. z faktu, że część z nich nie zajmowała się produkcją z przeznaczeniem na rynek, a jedynie pobieraniem dopłat.

 • Jakie będą tegoroczne stawki dopłat bezpośrednich?

  Znamy liczbę wnioskujących rolników, dane dotyczące wnioskowanej do dopłat powierzchni, liczby/ilości zwierząt, a także koperty finansowe dostępne na daną płatność - można przeprowadzać więc wstępne szacunki stawek dopłat.

 • Dziś pierwsze wypłaty zaliczek dopłat bezpośrednich

  Od dziś Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wypłaca zaliczki płatności bezpośrednich za 2018 rok. Do rolników trafi 70 procent kwoty należnej dopłaty.

 • Rolnictwo: Program"krowa plus"bez rewolucji

  Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło kilka dni temu swoje propozycje dla polskiego rolnictwa. Wsparcie lepszego traktowania zwierząt hodowlanych to z jednej strony krok w dobrym kierunku, z drugiej - zdecydowanie zbyt mało, by naprawić zepsuty system produkcji żywności oceniają eksperci Greenpeace.

 • Ubywa wytwórców zdrowego jedzenia, kurczy się też powierzchnia upraw potrzebnych do jego produkcji - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

 • Andrzej Gross odwołany z funkcji prezesa ARiMR

  Andrzej Gross został odwołany z funkcji prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z powodu nieprawidłowości w funkcjonowaniu systemu informatycznego - poinformował resort rolnictwa. P.o. prezesa agencji został Daniel Obajtek, b. wójt gminy Pcim (woj. małopolskie).

 • Tylko"zielona waluta"ma przyszłość

  Zdaniem naukowców "zielona waluta"- ma przyszłość poprzez system ulg, promocji i innych korzyści przyznawanych w zamian za aktywne działania na rzecz ochrony środowiska.

 • Nawet 500 euro dopłaty dla młodego rolnika

  Nawet 500 euro dopłat bezpośrednich na hektar może dostać aktywny rolnik, który ukierunkuje swoją produkcję tak, by skorzystać ze wielu możliwości dopłat do produkcji - poinformował prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Andrzej Gross.

 • W poniedziałek mija termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie dla rolników

  W poniedziałek mija termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie dla rolników. Wnioski można składać jeszcze do 10 lipca, ale za każdy dzień zwłoki kwota płatności będzie obniżana o 1 proc.

 • Drewno pochodzące z polskich lasów zgodnie z propozycją ministra Szyszki będzie mogło być współspalane w elektrowniach węglowych. Trafić tam mogą także drzewa z Puszczy Białowieskiej. Konsultacje projektu rozporządzenia w tej sprawie trwały zaledwie trzy dni - alarmuje Greenpeace.