• Informacje na temat:

  dopłaty bezpośrednie w 2014

Artykuły na temat: dopłaty bezpośrednie w 2014
 • Jeśli jesteś właścicielem ziemi rolnej, sprawdź, co nowego czeka Cię w najbliższym czasie – zaszły duże zmiany. Dowiedz się również, jakie masz prawa, będąc posiadaczem działki na terenie ROD. Tu też obowiązują inne zasady, ustanowione w 2014 i 15 roku.

 • W poniedziałek mija termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie dla rolników

  W poniedziałek mija termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie dla rolników. Wnioski można składać jeszcze do 10 lipca, ale za każdy dzień zwłoki kwota płatności będzie obniżana o 1 proc.

 • Rządowym projektem o ochronie miejsc pracy zajmie się podkomisja

  ...ekonomicznego.  Przedsiębiorca, który wprowadzi ją w swej firmie będzie mógł skorzystać z dopłaty do wynagrodzeń dla pracowników zagrożonych zwolnieniami; będzie mógł obniżyć maksymalnie o połowę(...) o dopłaty do marszałków województw. Świadczenia mogłyby być udzielane maksymalnie przez sześć miesięcy.  Pracodawca stosujący instytucję przestoju będzie mógł otrzymać także dofinansowanie w wysokości 80

 • Do końca marca dopłaty bezpośrednie dla 85 proc. rolników - prezes ARiMR

  - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wypłaca dopłaty bezpośrednie mimo kłopotów z systemem informatycznym. Do końca marca pieniądze dostanie 85 proc. rolników, a wypłaty wyniosą 11 mld zł - podał w środę prezes Agencji Daniel Obajtek. Na razie jednak pieniędzy nie dostała wciąż jedna trzecia uprawnionych. Tymczasem Agencja oferuje rolnikom tanie kredyty.

 • Nawet 500 euro dopłaty dla młodego rolnika

  Nawet 500 euro dopłat bezpośrednich na hektar może dostać aktywny rolnik, który ukierunkuje swoją produkcję tak, by skorzystać ze wielu możliwości dopłat do produkcji - poinformował prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Andrzej Gross.

 • Budżet PROW 2007-2013 będzie wykorzystany w całości

  Wiceminister rolnictwa Tadeusz Nalewajk zapewnił podczas posiedzenia senackiej komisji rolnictwa w tym tygodniu że budżet PROW zostanie wykorzystany w całości.

 • Państwo zapłaci 11 000 zł po narodzinach dziecka?

  Dotowanie mieszkań w ramach MdM-u zostało zawieszone do końca 2017 roku. To nie oznacza jednak, że rządowy program zupełnie zamarł. Uczestnicy MdM-u, którym po zakupie mieszkania urodziło się trzecie albo kolejne dziecko (np. czwarte), wciąż mogą wnioskować o spłatę części zaciągniętego kredytu hipotecznego. Taki bonus od Banku Gospodarstwa Krajowego, przeciętnie ma wartość 10 000 zł - 11 000 zł.

 • Od 15 lutego rolnicy mogą składać oświadczenia dot. dopłat bezpośrednich

  Od 15 lutego do 14 marca 2018 r. rolnicy mogą składać w biurach powiatowych ARiMR oświadczenia o braku zmian we wniosku o dopłaty bezpośrednie w stosunku do ubiegłego roku - poinformowała Agencja. Na dole tekstu jest link do formularza oświadczenia.

 • Rolnicy stracą na reformie Warszawy? Wiemy, co na to ministerstwo

  Czy rozszerzenie Warszawy o 32. gminy będzie skutkować zmianą w przyznawaniu funduszy unijnych, m.in. w ramach programów wspierających rozwój obszarów wiejskich i dopłat dla rolników? Zapytaliśmy o to Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 • Kraje G20 na potęgę subsydiują paliwa kopalne

  Kraje G20 rocznie przeznaczają 88 mld dolarów na różnego rodzaju wsparcie dla sektora paliw kopalnych.