• Informacje na temat:

  dopłaty dla nowych rolników

Artykuły na temat: dopłaty dla nowych rolników
 • ...przejąć dzieci, wnuki, rodzeństwo lub nawet dzieci rodzeństwa zmarłego. Dopłaty dla rolników z ARiMR W biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa można składać(...) dożywocia dla dotychczasowego właściciela. Wprowadzane zmiany przewidują surowsze zasady nabywania gruntów rolnych. Ziemię będą mogli kupować rolnicy indywidualni, tj. osoby które od co najmniej 5 lat...

 • PiS proponuje wyższe dopłaty do składek

  PiS chce zwiększyć zainteresowanie rolników ubezpieczeniami rolnymi, dlatego proponuje podniesienie ich dopłat. Obecnie budżet dopłaca do składki stanowiącej 3,5 proc. sumy ubezpieczenia, według projektu nowych przepisów ma to być 9 proc.

 • ...otrzymają rodzice dzieci do 12. miesiąca życia. Macierzyństwo dla każdej matki Do tej pory zasiłek przysługiwał matkom, które miały opłacane składki ubezpieczeniowe. Od stycznia 2016 ro ku o świadczenie(...) składki, urlop i zasiłki przysługują na tych samych zasadach, co pracownicom na etacie. Zasada ta dotyczy długości trwania urlopu macierzyńskiego, jak i związanych z nim świadczeń. Więcej uprawnień dla...

 • Do końca marca dopłaty bezpośrednie dla 85 proc. rolników - prezes ARiMR

  - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wypłaca dopłaty bezpośrednie mimo kłopotów z systemem informatycznym. Do końca marca pieniądze dostanie 85 proc. rolników, a wypłaty wyniosą 11 mld zł - podał w środę prezes Agencji Daniel Obajtek. Na razie jednak pieniędzy nie dostała wciąż jedna trzecia uprawnionych. Tymczasem Agencja oferuje rolnikom tanie kredyty.

 • Niemiec pracuje o 5 lat dłużej niż Polak, ale wyrabia o 9 tys. godzin mniej

  ...niewypłacanie w tym dwunastoletnim okresie emerytury jest dla budżetu państwa korzyścią jedynie pozorną. Bo taka seniorka będzie wymagała wsparcia - zasiłku, dopłaty do czynszu, darmowych posiłków itd(...) zaproponuje. O znaczeniu polityki w systemie emerytalnym świadczą przywileje. Solą w oku reformatorów i ekspertów są świadczenia dla rolników. Wiek emerytalny dla tej grupy został podniesiony przez...

 • KE zwiększa pułap wsparcia dla rolników do 25 tys. euro

  Komisja Europejska zdecydowała o zwiększeniu pułapu wsparcia krajowego dla rolników do 25 tys. euro. Ma to pozwolić na skuteczniejszą reakcję w razie kryzysu i sytuacji wymagających szybkiej reakcji ze strony władz publicznych.

 • Rolnicy stracą na reformie Warszawy? Wiemy, co na to ministerstwo

  Czy rozszerzenie Warszawy o 32. gminy będzie skutkować zmianą w przyznawaniu funduszy unijnych, m.in. w ramach programów wspierających rozwój obszarów wiejskich i dopłat dla rolników? Zapytaliśmy o to Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 • Nawet 500 euro dopłaty dla młodego rolnika

  Nawet 500 euro dopłat bezpośrednich na hektar może dostać aktywny rolnik, który ukierunkuje swoją produkcję tak, by skorzystać ze wielu możliwości dopłat do produkcji - poinformował prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Andrzej Gross.

 • W poniedziałek mija termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie dla rolników

  W poniedziałek mija termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie dla rolników. Wnioski można składać jeszcze do 10 lipca, ale za każdy dzień zwłoki kwota płatności będzie obniżana o 1 proc.

 • Satelity skontrolują rolników wyłudzających nielegalne dopłaty?

  Nowoczesne technologie, takie jak obrazowanie satelitarne, mają pomóc w kontroli dopłat dla rolników. Do tej pory kontrolowano ich "na miejscu", a proces był na tyle nieszczelny i kosztowny, że Unia traciła na dopłatach miliony euro. Może się to jednak zmienić dzięki nowym technologiom dostarczanym przez... branżę kosmiczną.