• Informacje na temat:

  dopłaty dla rolników za sad

Artykuły na temat: dopłaty dla rolników za sad
 • Satelity skontrolują rolników wyłudzających nielegalne dopłaty?

  Nowoczesne technologie, takie jak obrazowanie satelitarne, mają pomóc w kontroli dopłat dla rolników. Do tej pory kontrolowano ich "na miejscu", a proces był na tyle nieszczelny i kosztowny, że Unia traciła na dopłatach miliony euro. Może się to jednak zmienić dzięki nowym technologiom dostarczanym przez... branżę kosmiczną.

 • Do końca marca dopłaty bezpośrednie dla 85 proc. rolników - prezes ARiMR

  - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wypłaca dopłaty bezpośrednie mimo kłopotów z systemem informatycznym. Do końca marca pieniądze dostanie 85 proc. rolników, a wypłaty wyniosą 11 mld zł - podał w środę prezes Agencji Daniel Obajtek. Na razie jednak pieniędzy nie dostała wciąż jedna trzecia uprawnionych. Tymczasem Agencja oferuje rolnikom tanie kredyty.

 • ARiMR - limit pomocy dla sadowników wyczerpany w jeden dzień

  Tylko jeden dzień trwał nabór oświadczeń od rolników chcących wycofać owoce z rynku i przeznaczyć je na cele charytatywne w zamian za unijne rekompensaty. Zainteresowanie było tak duże, że współczynnik wycofania określono na 0,02.

 • Polscy rolnicy stracą pieniądze z UE?

  Polscy rolnicy stracą unijne pieniądze? Chodzi o ponad 77 milionów euro. Komisja Europejska ma zastrzeżenia do 25 procent funduszy wypłaconych grupom producenckim w 2013 roku. Tymczasem fatalnie wygląda sytuacja w samych firmach eksportowych, które do tej pory skupiały się na handlu właśnie z rynkiem rosyjskim.

 • Duże straty w sadach z powodu przymrozków - Związek Sadowników RP

  - Wiosenne przymrozki spowodowały duże straty w sadach, najbardziej ucierpiały czereśnie. Sadownicy chcą pomocy od resortu rolnictwa - powiedział szef Związku Sadowników RP, poseł PSL Mirosław Maliszewski.

 • Od dziś rolnicy mogą składać wnioski o wsparcie z powodu skutków suszy. Zdaniem analityków najtrudniejsza jest sytuacja producentów kukurydzy.

 • Powiązanie wypłat z praworządnością to nie jedyne ryzyko dla Polski w nowym budżecie UE. Niektórzy komisarze UE chcą uzależnienia części funduszy nie od wielkości gospodarki państw Unii, lecz m.in. od stopy bezrobocia.

 • Rząd przyjął rewolucyjne zmiany w podatkach. Niektóre są niekorzystne dla podatników

  Rząd przyjął cztery projekty zmian w podatkach. Będą nie tylko korzystne, ale też i niekorzystne dla podatników. Podatek od niezrealizowanych zysków (exit tax) będzie złagodzony. Podobnie - wymogi raportowania schematów podatkowych. Niższa, 9-proc. stawka CIT nie będzie zależeć od rentowności.

 • Zapadła decyzja: Polska nie odzyska 380 mln zł

  Nasz kraj nie odzyska zwróconych do unijnej kasy 380 milionów złotych. Była to kara nałożona przez Komisję Europejską w 2010 roku za błędy w systemie identyfikacji działek. Polska wniosła odwołanie od tego wyroku do wyższej instancji, czyli do Trybunału Sprawiedliwości UE, domagając się uchylenia wyroku Sądu UE z 2013 r. oraz stwierdzenia nieważności decyzji KE. W czwartek Trybunał odrzucił odwołanie naszego kraju.

 • Ustawa ma chronić polską ziemię przed spekulacją - wiceminister rolnictwa

  - Projektowana ustawa ma chronić polską ziemią przed spekulacjami. W tym celu sprzedaż państwowej ziemi zostanie wstrzymana na okres pięciu lat - powiedział wiceminister rolnictwa Zbigniew Babalski, przedstawiając w czwartek w Sejmie rządowy projekt ustawy.