• Informacje na temat:

  dopłaty unijne do użytków rolnych

Artykuły na temat: dopłaty unijne do użytków rolnych
 • Ogromne pieniądze płyną do rolników

  Ponad półtora miliarda złotych wypłaciła już Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. To z tytułu trwającej wypłaty zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich dla rolników. Ich wysokość to 70 procent pełnej płatności.

 • Rolnicy stracą na reformie Warszawy? Wiemy, co na to ministerstwo

  Czy rozszerzenie Warszawy o 32. gminy będzie skutkować zmianą w przyznawaniu funduszy unijnych, m.in. w ramach programów wspierających rozwój obszarów wiejskich i dopłat dla rolników? Zapytaliśmy o to Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 • Nasi rolnicy chcą większej dopłaty do paliwa

  Resort rolnictwa przygotował projekt rozporządzenia w sprawie zwrotu paliwa wykorzystywanego w produkcji rolnej. Zakłada ono zwrot 0,96 zł od litra paliwa. Izby Rolnicze skrytykowały tę propozycję argumentując, że "nie spełnia oczekiwania rolników".

 • Powiązanie wypłat z praworządnością to nie jedyne ryzyko dla Polski w nowym budżecie UE. Niektórzy komisarze UE chcą uzależnienia części funduszy nie od wielkości gospodarki państw Unii, lecz m.in. od stopy bezrobocia.

 • - O 5 groszy, do 1 zł od litra zużytego paliwa na cele produkcji rolnej wzrosła stawka zwrotu akcyzy. Rada Ministrów przyjęła we wtorek rozporządzenie w tej sprawie - poinformował na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk.

 • Coraz więcej rolników stara się o zwrot podatku akcyzowego od paliwa

  Rośnie zainteresowanie zwrotem podatku akcyzowego od oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. W 2014 r. ubiegało się o zwrot ponad 1 mln rolników tj. o 13 tys. więcej niż rok wcześniej. Limit wydatków na ten cel został przekroczony.

 • Polska wieś dostanie teraz ponad 40 miliardów euro

  Przed wstąpieniem Polski do Unii Europejskiej Samoobrona broniła się rękami i nogami, argumentując, że Zachód wykupi polską wieś. Nie mogli się bardziej pomylić - nikt nie wykupił naszej wsi, a strumień pieniędzy jak płynąl tak płynie.

 • Pieniądz w ziemi

  Rolnikom zaczęło się nieco lepiej powodzić. Przynajmniej niektórym. Ryszard Bonda, poseł aktualnie niezrzeszony, w 2003 r. osiągnął przychód w wysokości 4 mln 850 tys. zł, a przed rokiem już 10 mln 700 tys. zł. Koledzy z sejmowych ław nie mają już tak dobrze.

 • Unia Europejska przedstawiła w piątek Polsce swoje stanowisko na negocjacje członkowskie w rolnictwie. Brakuje w nim najistotniejszego elementu - czy i ile dopłat bezpośrednich dostaną polscy rolnicy.

 • Unia Europejska przedstawiła w piątek Polsce swoje stanowisko na negocjacje członkowskie w rolnictwie. Brakuje w nim najistotniejszego elementu - czy i ile dopłat bezpośrednich dostaną polscy rolnicy. Decyzja w tej sprawie zapadnie na początku listopada.