• Informacje na temat:

  dotacja z unii europejskiej

Artykuły na temat: dotacja z unii europejskiej
 • Ponad 5 mln młodych osób w Unii Europejskiej jest bez pracy. Co więcej, prawie 30 proc. młodych osób jest długotrwale bezrobotnych. Z badań Europejskiej Fundacji na Rzecz Poprawy Warunków Życia i Pracy (Eurofound) wynika, że koszt długoterminowego bezrobocia wśród młodzieży w 21 państwach członkowskich wyniósł ok. 2 mld euro tygodniowo, czyli równowartość 1,1 proc. PKB. Reintegracja zawodowa...

 • 900 mln zł ze środków Unii Europejskiej dla Krakowa

  Kraków ma otrzymać 900 mln zł unijnej dotacji na rozbudowę i remonty tras tramwajowych oraz modernizację sieci ciepłowniczej. Dzięki temu jest szansa na szybkie wybudowanie linii tramwajowej Krowodrza Górka - Górka Narodowa z odgałęzieniem na osiedle Azory.

 • 382 miejsca pracy w firmach dzięki unijnym dotacjom

  ...382 nowe miejsca pracy mają powstać w 36 mikro-, małych, średnich i dużych firmach w województwie podlaskim dzięki dotacjom z Unii Europejskiej na inwestycje. Wartość inwestycji ma sięgnąć 120 mln zł - poinformował w środę Podlaski Urząd Marszałkowski.

 • Unia Europejska finansuje spokojną starość

  W Polsce wzrasta popyt na usługi opieki nad seniorami. Firmy chcące je świadczyć mogą ubiegać się o dofinansowanie ze środków europejskich. Pula pieniędzy do rozdysponowania wynosi 27 mln 600 tys. zł.

 • Dlaczego warto założyć spółdzielnię socjalną

  Co prawda ma być ona przyznawana na preferencyjnych warunkach, ale jednak te pieniądze trzeba będzie zwrócić. Dlatego, jeśli nie masz pracy, warto pomyśleć o założeniu spółdzielni socjalnej. Jej członkowie otrzymują dofinansowanie z Unii Europejskiej. Do 20 tys. zł dotacji (to kwota maksymalna) może otrzymać: - założyciel (w przypadku spółdzielni socjalnych utworzonych przez osoby fizyczne...

 • Pieniądze na start - teraz Unia Europejska chce wspierać "kulturę innowacji" w biznesie

  Dokładnie 1218 osób bez pracy (w tym prawie 400 długotrwale bezrobotnych) założyło własne firmy dzięki wsparciu tylko jednego unijnego programu realizowanego w Opolu. W tym i wielu innych przypadkach unijne pieniądze na start własnego biznesu spełniły już swoje zadanie.

 • Firmom coraz trudniej pozyskiwać pracowników. Jednak Polska ma problem z bezrobociem wśród młodych

  Stopa bezrobocia w Polsce spadła poniżej 7 proc. Według metodologii Eurostatu we wrześniu wyniosła 4,6 proc., co stawia nas w gronie państw o najniższym bezrobociu w całej Unii Europejskiej. Za niskimi wskaźnikami są jednak schowane mniej optymistyczne dane. Wciąż są województwa, w których utrzymuje się dwucyfrowy wskaźnik bezrobocia, niepokojące są też wskaźniki dotyczące skali tego zjawiska...

 • Synektik otrzymał 15,7 mln zł dotacji z prestiżowego programu unijnego

  Synektik wiodący dostawca innowacyjnych rozwiązań dla diagnostyki obrazowej i medycyny nuklearnej w Polsce otrzymał dotację na badania i rozwój w ramach unijnego programu Horyzont 2020 w Instrumencie dla MŚP.

 • Francja: Ostrożnie nad Sekwaną

  Specjaliści przestrzegają: Praca nad Sekwaną może naprawdę drogo kosztować. By uniknąć przykrych niespodzianek, przed wyjazdem należy zadbać o wszystkie formalności, bo spośród krajów Unii Europejskiej to właśnie we Francji najczęściej wykorzystuje się pracowników ze wschodniej Europy. Co zrobić, żeby nie dać się oszukać?

 • Średnia dotacja unijna dla przedsiębiorcy indywidualnego to 215 tysięcy złotych

  Największe wsparcie unijne na jeden projekt uzyskują przedsiębiorstwa prowadzone w formie spółek akcyjnych. Wynosi ono aż 35 mln zł. Tymczasem dotacja UE, przypadająca na jeden projekt zgłoszony przez przedsiębiorcę indywidualnego jest... 164 razy mniejsza.