• Informacje na temat:

  dotacje młody rolnik

Artykuły na temat: dotacje młody rolnik
 • ​Pracujący biedni: Harują, ale zarabiają grosze. Jest ich w Polsce coraz więcej

  ...ekonomicznej śmierci: kobiety, a zwłaszcza te samotnie wychowujące dzieci, rodziny wielodzietne, samozatrudnionych, rolników, pracowników fizycznych (z wyjątkiem tych, którzy wyemigrowali, bo oni(...) miejscowościach, zwłaszcza na wsiach. Szkoda mi miejsca na przytaczanie statystyk, wolę dać przykład z życia. Małgorzaty, 45-letniej kobiety, matki 11-letniego syna, żony rolnika na 17 ha, żyjącej w niewielkiej...

 • Jako młody rolnik możesz starać się o dotacje

  Jesteś osobą młodą i wiążesz swoją przyszłość z rolnictwem? Możesz otrzymać dofinansowanie w wysokości 100 tys. zł. Jednak aby dostać fundusze z programu "Młody Rolnik", realizowanego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, trzeba spełnić określone wymogi.

 • Pomoc dla rolników: 30 tysięcy osób może liczyć na premię

  30 tysięcy młodych rolników może liczyć w sumie na 700 milionów euro w ramach premii na rozwój gospodarstw dla producentów i hodowców do czterdziestego roku życia.

 • Usiąść i płakać. Urzędnicy, od których zależą dopłaty unijne, czekali na wytyczne od nowych przełożonych, a doczekali się jedynie masowych zwolnień. Pieniędzy wciąż nie widać, nie będzie za co siać. A zrozpaczeni rolnicy nie wiedzą, czy przeczekać zmiany na gorsze, czy sprzedawać ziemię i uciekać, gdzie pieprz rośnie.

 • Tylko do dzisiaj, 20 marca, można ubiegać się o dofinansowanie w ramach działania "modernizacja gospodarstw rolnych" m.in. na zakup maszyn rolniczych. Do 15 marca do Agencji wpłynęło ok. 5,2 tys. wniosków na kwotę blisko 1 mld zł.

 • ARiMR przyjmuje już wnioski na modernizację gospodarstw rolnych

  Nawet 900 tys. zł można otrzymać na inwestycje związane z produkcją mleka i chowem prosiąt. Od czwartku Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o przyznanie takiego wsparcia.

 • 19 października zaczyna się nabór wniosków na modernizację gospodarstw

  Od 19 października do 17 listopada Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmować wnioski na modernizację gospodarstw rolnych od producentów prosiąt, mleka i bydła mięsnego - ogłosiła Agencja na stronie internetowej.

 • Polska wieś nie chciała do Unii. Teraz dostaje 8,6 mld euro

  Komisja Europejska zaakceptowała w piątek polski Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, dzięki któremu na polską wieś trafi 8,6 mld euro z kasy UE. Polska jest jednym z trzech krajów, które jako pierwsze zakończyły negocjacje w tej sprawie.

 • Unia kusi młodych rolników

  50 tys. zł bezzwrotnej unijnej dotacji może dostać każdy młody rolnik, który rozpoczyna pracę na gospodarstwie. Bruksela daje pieniądze, bo chce przyspieszyć wymianę pokoleniową na wsi.

 • Młodzi rolnicy (do 40. roku życia) mogą się od dziś ubiegać o przyznanie bezzwrotnej premii finansowej w wysokości do 100 tys. zł. Wnioski o dotację przyjmuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR).