• Informacje na temat:

  dotacje na rozpoczęcie działalności 2013

Artykuły na temat: dotacje na rozpoczęcie działalności 2013
 • Blisko 1,3 tys. bezrobotnych dostanie po 21 tys. zł na nowe firmy

  Po ok. 21 tys. zł dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej dostanie 1277 bezrobotnych osób z woj. śląskiego. Nabór do nowego projektu Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach (WUP) pod hasłem "Kierunek Przedsiębiorczość" ma ruszyć na przełomie sierpnia i września.

 • Własna działalność - droga przez mękę czy sposób na bezrobocie?

  Polska jest w czołówce krajów europejskich pod względem liczby osób samozatrudnionych. Od kilku lat zakładanie własnej działalności stało się bardzo popularne. Jednak jej prowadzenie nie należy do łatwych przedsięwzięć. Obciążenia, które miesięcznie musi pokrywać właściciel jednoosobowej firmy, są zbyt wysokie, zwłaszcza przy niskich zyskach.

 • Niestandardowo zatrudniony

  Umowy zlecenia z dodatkowymi składkami, firmy zakładane na rok, prowadzenie działalności na Słowacji. By przetrwać w świecie bez etatu, trzeba wykazać się kreatywnością.

 • Beskidzkie Biuro Consultingowe S.A., Spółka notowana na rynku NewConnect od listopada 2012 r., zajmująca się świadczeniem usług ekonomiczno-finansowych, oczekuje znaczącej poprawy swoich wyników finansowych dzięki rozpoczęciu naborów w ramach Nowej Perspektywy Budżetowej Unii Europejskiej na lata 2014-2020.

 • Więcej bezrobotnych chce zakładać firmy

  .... Bezrobotni mogą ubiegać się o dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej na podstawie ustawy z 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz.U. z 2008 r. nr(...) prawie tyle samo wniosków co w całym ubiegłym roku. Na przykład w 2008 roku w Gdańsku złożono 661 wniosków, a od początku 2009 roku - 625. W Tychach odpowiednio 192 i 177, a w Warszawie: 2013 i 1698

 • Umiemy wykorzystywać unijne pieniądze

  Giełda Papierów Wartościowych we współpracy z marszałkami województw, Krajowym Depozytem Papierów Wartościowych, Bankiem PKO BP, Bankiem Gospodarstwa Krajowego i Polskimi Inwestycjami Rozwojowymi rozpoczęła cykl 16 spotkań regionalnych w największych polskich miastach.

 • 100 tys. zł na jedno miejsce pracy

  ...2 mln euro. Muszą oni ponadto prowadzić działalność na terenach wiejskich czyli w miejscowościach do 5 tys. mieszkańców. Szalczyk zaznaczyła, że pieniądze będzie można dostać na wiele działalności(...) takie wsparcie" - oceniła Szalczyk. Pierwszy nabór wniosków o przyznanie pomocy na tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 na działanie...

 • Mikro, MSP czyli małe i średnie przedsiębiorstwa, ale też i duże firmy - z usług Open Finance SA, który dotychczas był kojarzony z obsługą klientów indywidualnych - coraz częściej korzystają polscy przedsiębiorcy. Od 2013 roku w spółce rozwijany jest obszar doradztwa finansowego dedykowany tylko firmom. W tym roku - od stycznia do października - obsłużył on już ponad 3000 przedsiębiorców.

 • Gdzie szukać pieniędzy na własną firmę?

  W okresie wzrastającego poziomu bezrobocia uruchomienie własnej działalności gospodarczej może okazać się sposobem na uzyskiwanie stałych dochodów. Co oczywiste, własna firma potrzebuje na start zastrzyku gotówki. Istnieje wiele możliwości uzyskania środków finansowych na rozruch biznesu. Kto i w jaki sposób może je uzyskać?

 • Zgodnie z opublikowanymi skonsolidowanymi sprawozdaniami finansowymi Fabryka Konstrukcji Drewnianych S.A. - lider w segmencie budowy magazynów soli oraz jeden ze znaczących producentów wielkogabarytowych konstrukcji drewnianych, notowany na rynku NewConnect - osiągnęła w 2017 roku skonsolidowane przychody na poziomie 18,89 mln zł, 6,07 mln zł EBITDA oraz zysk netto w wysokości 4,81 mln zł.