• Informacje na temat:

  dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej 2013

Artykuły na temat: dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej 2013
 • Blisko 1,3 tys. bezrobotnych dostanie po 21 tys. zł na nowe firmy

  Po ok. 21 tys. zł dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej dostanie 1277 bezrobotnych osób z woj. śląskiego. Nabór do nowego projektu Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach (WUP) pod hasłem "Kierunek Przedsiębiorczość" ma ruszyć na przełomie sierpnia i września.

 • Własna działalność - droga przez mękę czy sposób na bezrobocie?

  Polska jest w czołówce krajów europejskich pod względem liczby osób samozatrudnionych. Od kilku lat zakładanie własnej działalności stało się bardzo popularne. Jednak jej prowadzenie nie należy do łatwych przedsięwzięć. Obciążenia, które miesięcznie musi pokrywać właściciel jednoosobowej firmy, są zbyt wysokie, zwłaszcza przy niskich zyskach.

 • Niestandardowo zatrudniony

  Umowy zlecenia z dodatkowymi składkami, firmy zakładane na rok, prowadzenie działalności na Słowacji. By przetrwać w świecie bez etatu, trzeba wykazać się kreatywnością.

 • Beskidzkie Biuro Consultingowe S.A., Spółka notowana na rynku NewConnect od listopada 2012 r., zajmująca się świadczeniem usług ekonomiczno-finansowych, oczekuje znaczącej poprawy swoich wyników finansowych dzięki rozpoczęciu naborów w ramach Nowej Perspektywy Budżetowej Unii Europejskiej na lata 2014-2020.

 • Więcej bezrobotnych chce zakładać firmy

  .... Bezrobotni mogą ubiegać się o dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej na podstawie ustawy z 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz.U. z 2008 r. nr(...) prawie tyle samo wniosków co w całym ubiegłym roku. Na przykład w 2008 roku w Gdańsku złożono 661 wniosków, a od początku 2009 roku - 625. W Tychach odpowiednio 192 i 177, a w Warszawie: 2013 i 1698

 • Umiemy wykorzystywać unijne pieniądze

  Giełda Papierów Wartościowych we współpracy z marszałkami województw, Krajowym Depozytem Papierów Wartościowych, Bankiem PKO BP, Bankiem Gospodarstwa Krajowego i Polskimi Inwestycjami Rozwojowymi rozpoczęła cykl 16 spotkań regionalnych w największych polskich miastach.

 • Gdzie szukać pieniędzy na własną firmę?

  W okresie wzrastającego poziomu bezrobocia uruchomienie własnej działalności gospodarczej może okazać się sposobem na uzyskiwanie stałych dochodów. Co oczywiste, własna firma potrzebuje na start zastrzyku gotówki. Istnieje wiele możliwości uzyskania środków finansowych na rozruch biznesu. Kto i w jaki sposób może je uzyskać?

 • Selvita, największa innowacyjna firma biotechnologiczna w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, wypracowała w 2015 r. 7,7 mln zł zysku netto*, czyli o 32 proc. więcej niż rok wcześniej. Wynik EBITDA sięgnął 10,2 mln zł**, co oznacza wzrost o 34 proc. r/r. Przychody wyniosły 55,7 mln zł, a więc o 35 proc. więcej w stosunku do poprzedniego roku. Stan zakontraktowania komercyjnego na 2016 r. wynosi 27,9 mln zł i jest o 57 proc. wyższy niż w analogicznym okresie roku 2015.

 • ...gospodarczej oraz tworzenie nowych miejsc pracy. Z informacji Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi wynika, że w tym roku w ramach PO KL dofinansowanie na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej otrzymało w Łódzkiem niemal 3 tys. osób, a od początku programu niemal 13 tys. osób - poinformował PAP Jacek Grabarski z urzędu marszałkowskiego. Najczęściej dotacje na rozpoczęcie własnej działalności...

 • Infrastruktura na huśtawce

  Rok 2017 ma być lepszy dla firm wyspecjalizowanych w budownictwie infrastrukturalnym. Jednak rynek kolejowy będzie mniejszy niż kilka lat temu, a przed branżą skok na głęboką wodę - duże zlecenia w końcu dekady. Jak sektor zniesie tak głębokie wahania koniunktury?