• Informacje na temat:

  dotacje na solary

Artykuły na temat: dotacje na solary
 • Kolektory słoneczne do domu jednorodzinnego

  Kolektory słoneczne to nowoczesny i ekologiczny sposób pozyskiwania ciepła z odnawialnych źródeł energii. Solary są już dobrze dopracowaną technologią, która pozwala na poczynienie oszczędności eksploatacji budynku. Poniżej wskażemy, na czym polega zasada działania kolektorów, jakie są ich rodzaje, orientacyjne koszty zakupu, a także możliwości montażowe.

 • 200 mld zł na politykę klimatyczną

  Jak wynika z negocjacji z Brukselą, Polska powinna przeznaczyć z unijnego budżetu 20 proc. na politykę klimatyczną. Oznacza to około 200 mld zł w ciągu najbliższych siedmiu lat na ten cel. - Nie jesteśmy w stanie wydać takich pieniędzy na solary i wiatraki, a to oznacza, że nie dostaniemy wsparcia na rozbudowę dróg i kolei - uważa prof. Władysław Mielczarski, ekspert ds. energetyki.

 • Co dalej z systemem handlu emisjami CO2?

  Europejski system handlu emisjami CO2 i inwestycje w tzw. odnawialne źródła energii są korupcjogenne. Ostatnio media doniosły o zaangażowaniu mafii włoskiej w farmy wiatrowe. Budowy farm stawały po uzyskaniu dotacji z Unii Europejskiej.

 • Można skorzystać z dopłaty i wymienić piec opalany węglem. Władze Wrocławia przyjmują wnioski od mieszkańców zainteresowanych zmianą sposobu ogrzewania.