• Informacje na temat:

  dotacje unijne 2014 dla małych firm

Artykuły na temat: dotacje unijne 2014 dla małych firm
 • ​Miliony na staże, czyli jak rząd chce zatrzymać emigrację

  ...dofinansowaniu stażu i zatrudnienia w firmie, która zgodzi się na przyjęcie stażysty na rok. Według wstępnego planu na aktywizację młodych w ten sposób ma pójść w przyszłym roku około 60 mln(...), pośredniakiem a bezrobotnym, która pozwala sfinansować przekwalifikowanie bezrobotnego. Jak wynika z danych resortu pracy, spore zainteresowanie tą formą widać w firmach transportowych. Łącznie dzięki...

 • Średnia dotacja unijna dla przedsiębiorcy indywidualnego to 215 tysięcy złotych

  Największe wsparcie unijne na jeden projekt uzyskują przedsiębiorstwa prowadzone w formie spółek akcyjnych. Wynosi ono aż 35 mln zł. Tymczasem dotacja UE, przypadająca na jeden projekt zgłoszony przez przedsiębiorcę indywidualnego jest... 164 razy mniejsza.

 • Jak pozyskać dotacje unijne z nowego rozdania

  Już 15 września 2015 r. rozpocznie się jesienna tura warsztatów Akademii Przedsiębiorcy, organizowana dla przedsiębiorców przez Bank Zachodni WBK.

 • Pożyczka unijna lepiej posłuży biznesowi niż dotacja

  Pożyczki z Unii ruszyły pełną parą w piętnastu województwach.

 • Bogata oferta finansowania MŚP. Od kredytów po dotacje

  Potrzebujesz pieniędzy na nowe maszyny? Myślisz o rozbudowie linii produkcyjnej, a może planujesz ekspansję międzynarodową bądź wdrożenie innowacji technologicznych? Rozwój firmy można finansować ze środków własnych.

 • Unijne finansowanie zwrotne, czyli pożyczka zamiast dotacji

  Choć unijne wsparcie kojarzy nam się przede wszystkim z dotacjami, warto pamiętać o nieco niedocenianym strumieniu pieniędzy płynącym z Brukseli, nazywanym finansowaniem zwrotnym.

 • Kredyt technologiczny: Już w grudniu będzie można składać wnioski

  Po takie wsparcie w poprzedniej perspektywie finansowej ustawiały się kolejki i powstawały przysłowiowe komitety kolejkowe - tak o nowym kredycie technologicznym mówi Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich. W ocenie środowiska finansowego, kredyt technologiczny to jeden z najlepszych instrumentów wsparcia finansowego biznesu.

 • Każdy z regionów ma własny limit wsparcia unijnego

  Wysokość unijnego wsparcia zależy od poziomu rozwoju gospodarczego danego regionu. Im dalej od średniego PKB na głowę mieszkańca w Unii Europejskiej, tym wyższe wsparcie może otrzymać przedsiębiorca. Ale są jeszcze dodatkowe czynniki, wpływające na zwiększenie czy zmniejszenie pomocy unijnej.

 • Unijne pożyczki dla przedsiębiorców, czyli nowa dźwignia biznesu

  Niskie oprocentowanie, brak opłat i prowizji oraz wszelkich dodatkowych kosztów, długi termin spłaty, elastyczne cele, na jakie można przeznaczyć pieniądze - to zalety unijnych pożyczek.

 • Tylko co setne euro z unijnych dotacji trafia do mikrofirm

  Do tej pory zostały podpisane umowy o dofinansowanie przez Unię Europejską inwestycji o łącznej wartości 35,7 mld zł. Z pozyskiwaniem pieniędzy unijnych najlepiej radzą sobie duże firmy, samorządy i administracja państwowa. Za to mikrofirmy o unijne pieniądze prawie się nie starają. Do tej pory udało się im uzyskać mniej niż 1 proc. unijnego dofinansowania.