• Informacje na temat:

  dotacje unijne dla małych firm

Artykuły na temat: dotacje unijne dla małych firm
 • ...uruchomiona nowa wyszukiwarka, która pozwoli właścicielom mikro, małych i średnich firm znaleźć dofinansowywane z funduszy unijnych szkolenia dla pracowników. Baza jest dostępna pod adresem(...) finansowanych z funduszy unijnych. Na przedsiębiorców – głównie z małych firm – czekają naprawdę duże pieniądze. Dzięki nim można sfinansować nawet 80 proc. kosztów przedsięwzięcia, które może...

 • Unijne pieniądze dla małych firm na inwestycje w innowacje

  W kwietniu mikro, małe i średnie firmy mogą pozyskać z funduszy UE nawet 700 tys. zł na inwestycje w innowacje i do 350 tys. na usługi pomocne we wdrożeniu innowacji - poinformowało w piątek Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

 • 382 miejsca pracy w firmach dzięki unijnym dotacjom

  ...382 nowe miejsca pracy mają powstać w 36 mikro-, małych, średnich i dużych firmach w województwie podlaskim dzięki dotacjom z Unii Europejskiej na inwestycje. Wartość inwestycji ma sięgnąć 120 mln zł - poinformował w środę Podlaski Urząd Marszałkowski.

 • Średnia dotacja unijna dla przedsiębiorcy indywidualnego to 215 tysięcy złotych

  Największe wsparcie unijne na jeden projekt uzyskują przedsiębiorstwa prowadzone w formie spółek akcyjnych. Wynosi ono aż 35 mln zł. Tymczasem dotacja UE, przypadająca na jeden projekt zgłoszony przez przedsiębiorcę indywidualnego jest... 164 razy mniejsza.

 • 320 miejsc pracy powstanie w firmach dzięki dotacjom z UE

  ...320 nowych miejsc pracy powstanie w 43 małych i średnich firmach dzięki unijnym dotacjom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego - poinformował Podlaski Urząd Marszałkowski po zakończonym konkursie na te projekty. Łącznie podlaskie firmy zainwestują 104 mln zł, z czego dotacje wynoszą 42 mln zł.

 • Raport: Małe i średnie przedsiębiorstwa chętnie sięgają po unijne pieniądze na innowacje

  Blisko jedna czwarta niewielkich polskich firm zapowiada, że sięgnie po unijne środki na innowacje. Nowa tzw. perspektywa finansowa UE (do 2020 roku) przewiduje szczególne wsparcie innowacyjności.

 • W 2012 roku z rozmaitych form wsparcia finansowego skorzy- stało 125 tysięcy małych firm. W tym roku również można się o nie ubiegać. Warto wiedzieć, kto może się o taką dotację(...) Krajowego Systemu Usług dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw (jest to organizacja działająca w ramach PARP). Pracujący tam konsultanci informują, które instytucje oferują obecnie dofinansowanie...

 • Jak pozyskać dotacje unijne z nowego rozdania

  Już 15 września 2015 r. rozpocznie się jesienna tura warsztatów Akademii Przedsiębiorcy, organizowana dla przedsiębiorców przez Bank Zachodni WBK.

 • 26 tys. zł dla absolwentów szkół zawodowych

  .... Dziś dokładamy do tego kolejny element - finansową pomoc dla osób, które ukończyły szkołę zawodową i chcą założyć własną działalność gospodarczą - powiedział wiceprezydent Trela na piątkowym briefingu(...) bezzwrotnej dotacji.   -To kwota niemała; w sam raz, żeby rozpocząć swoją przygodę z prowadzeniem firmy. Zachęcamy do tego tych, którzy mają już fach w ręku, ale nie wybrali jeszcze ścieżki kariery...

 • Pożyczka unijna lepiej posłuży biznesowi niż dotacja

  Pożyczki z Unii ruszyły pełną parą w piętnastu województwach.