• Informacje na temat:

  dotacje unijne dla małych firm 2013

Artykuły na temat: dotacje unijne dla małych firm 2013
 • 382 miejsca pracy w firmach dzięki unijnym dotacjom

  ...382 nowe miejsca pracy mają powstać w 36 mikro-, małych, średnich i dużych firmach w województwie podlaskim dzięki dotacjom z Unii Europejskiej na inwestycje. Wartość inwestycji ma sięgnąć 120 mln zł - poinformował w środę Podlaski Urząd Marszałkowski.

 • Pożyczka unijna lepiej posłuży biznesowi niż dotacja

  Pożyczki z Unii ruszyły pełną parą w piętnastu województwach.

 • 320 miejsc pracy powstanie w firmach dzięki dotacjom z UE

  ...320 nowych miejsc pracy powstanie w 43 małych i średnich firmach dzięki unijnym dotacjom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego - poinformował Podlaski Urząd Marszałkowski po zakończonym konkursie na te projekty. Łącznie podlaskie firmy zainwestują 104 mln zł, z czego dotacje wynoszą 42 mln zł.

 • Unijne finansowanie zwrotne, czyli pożyczka zamiast dotacji

  Choć unijne wsparcie kojarzy nam się przede wszystkim z dotacjami, warto pamiętać o nieco niedocenianym strumieniu pieniędzy płynącym z Brukseli, nazywanym finansowaniem zwrotnym.

 • Kredyt technologiczny: Już w grudniu będzie można składać wnioski

  Po takie wsparcie w poprzedniej perspektywie finansowej ustawiały się kolejki i powstawały przysłowiowe komitety kolejkowe - tak o nowym kredycie technologicznym mówi Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich. W ocenie środowiska finansowego, kredyt technologiczny to jeden z najlepszych instrumentów wsparcia finansowego biznesu.

 • Mikro, MSP czyli małe i średnie przedsiębiorstwa, ale też i duże firmy - z usług Open Finance SA, który dotychczas był kojarzony z obsługą klientów indywidualnych - coraz częściej korzystają polscy przedsiębiorcy. Od 2013 roku w spółce rozwijany jest obszar doradztwa finansowego dedykowany tylko firmom. W tym roku - od stycznia do października - obsłużył on już ponad 3000 przedsiębiorców.

 • Unijne pożyczki pomagają zrozumieć biznes

  - Instytucje finansowe, fundusze pożyczkowe udzielają bezpośrednio pożyczek unijnych przedsiębiorcom, ale najważniejsza ich rola polega na tym, żeby zrozumieć biznes i pomóc zrozumieć go przedsiębiorcy. Może się to okazać cenniejsze niż same pieniądze - mówi Interii Joanna Wardzińska, wiceprezes Towarzystwa Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych (TISE).

 • Łatwy dostęp do źródeł finansowania jest niezbędnym warunkiem realizowania przez firmę nowych inwestycji. Jednak kredyt w banku nie jest dostępny dla każdego i wymaga wielu formalności. Czy zatem wsparcie finansowe z rynku pozabankowego może stanowić dla niego alternatywę?

 • Trudna sztuka wydawania pieniędzy

  Do 2020 r. mamy do wykorzystania 82,5 mld euro z UE. Jeśli nie chcemy powtórki z rozrywki - nerwowego ratowania miliardów z Unii - pora ostro przyspieszyć z wykorzystywaniem środków z obecnej perspektywy. Mamy już dwa lata "w plecy".

 • Polska straci sporo unijnych środków. Najwięcej na kolej i IT

  - Kiedy mamy do czynienia z deficytem budżetowym, każde euro ma dla nas ogromne znaczenie - mówi w wywiadzie dla Dziennika Gazety Prawnej Jerzy Kwieciński, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju.