• Informacje na temat:

  dotacje unijne dla rolników na zakup ziemi

Artykuły na temat: dotacje unijne dla rolników na zakup ziemi
 • Ziemia rolna jak mina. Rząd nie doczytał unijnych traktatów, grozi nam obcięcie dotacji

  Przepisy ustawy o obrocie ziemią rolną godzą nie tylko w europejskie zobowiązania Polski, lecz także w zasadę swobody przepływu kapitału. Ustawa o obrocie gruntami rolnymi złamie ustalenia z traktatu akcesyjnego. Jej wejście w życie może się skończyć obcięciem dotacji.

 • Polska ziemia próbuje dogonić europejską

  1,6 tys. euro - teoretycznie taka jest wartość produktów rolnych i dotacji, które przypadają na hektar ziemi w Polsce. To wciąż o prawie 30 proc. mniej niż średnio w Europie, ale ziemia w Polsce jest znacznie tańsza niż unijna średnia - wynika z analizy Lion's Banku.

 • Inwestycje w grunty rolne - hit czy kit?

  To nietypowa inwestycja, której nie ulokujemy w banku, nie schowamy w sejfie, gdzie istotą jest bezpośredni kontakt z kupującym i sprzedającym, który rzadko realizowany jest z poziomu komputera i internetu - grunty rolne. To wygodne rozwiązanie dla leniwych inwestorów, którzy kupują i czekają na okazyjną sprzedaż, oraz zaangażowanych, którzy oczekując na możliwość zbycia, angażują się, osiągając

 • Debata w TVN24 o rolnictwie z udziałem przedstawicieli PSL, PO, SLD i PJN dotyczyła m.in. organizmów genetycznie modyfikowanych, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS) i opłacalności produkcji rolnej. W debacie nie wziął udziału przedstawiciel PiS.