• Informacje na temat:

  dotacje unijne na 2014 rok

Artykuły na temat: dotacje unijne na 2014 rok
 • Kosiniak-Kamysz: Rok 2014 musi być rokiem osób młodych na rynku pracy

  ...​Rok 2014 musi być rokiem osób młodych na rynku pracy - mówił w piątek w Łodzi minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz. Pomóc w tym ma m.in. realizacja zaleceń zawartych w popartym przez unijnych ministrów pakiecie "Gwarancje dla młodych".

 • NIK: Rolnicy sadzili drzewa tylko po to, by zdobyć fundusze UE

  Choć przez 10 lat na dopłaty do ekologicznych upraw sadowniczych trafiło ponad 708 mln zł, to produkcja owoców nie wzrosła; rolnicy sadzili drzewa, by uzyskać dopłaty UE, a nie zebrać plony; dopiero w 2014 r. dopłaty uzależniono od plonów - głosi raport NIK.

 • Trzeba wykorzystać tłuste lata dla szkolnictwa zawodowego

  Rok szkolny 2014/2015 był poświęcony szkolnictwu zawodowemu. Co udało się w tym czasie zrobić? Rok Szkoły Zawodowców był okazją do wypromowania kształcenia zawodowego jako atrakcyjnej ścieżki(...) śląskie opracowało kompleksowy program rozwoju szkolnictwa zawodowego. Inne powinny je przygotować, jeśli chcą racjonalnie wydać środki unijne. Jakie działania będą finansowane ze środków UE? Środki...

 • Nie wiadomo, do których krów i świń będzie 500 plus i 100 plus

  Zapowiadane dopłaty do krów i świń okazują się propozycją mało przygotowaną i wcale nieudokumentowaną. Minister mówi, że analizuje podobne płatności stosowane już w kilkunastu innych krajach. Nie wiadomo nawet, do ilu świń czy krów mogłyby w Polsce trafić dodatkowe dopłaty i ile trzeba by na nie wydać.

 • ...na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub rozkręcenie firmy. Krok po kroku Krok I – udaj się do siedziby funduszu pożyczkowego i zapytaj, jakie warunki trzeba spełnić, by uzyskać pożyczkę. Tu(...), o jaką wnioskujesz. Przykładowy formularz wniosku o pożyczkę z funduszu pożyczkowego pokazujemy poniżej. O pożyczkę na działalność gospodarczą możesz wystąpić również do urzędu pracy. Od 2014

 • Toksyczne inwestycje na torach

  Istnieje kolejowa lista projektów wysokiego ryzyka, których może nie udać się skończyć w 2015 r. Według ekspertów, wartość zagrożonych dotacji UE to 5 mld zł. Resort twierdzi, że nie straci ani złotówki.

 • ​Szkoła Rydzyka to fenomen. Absolwenci bez problemu znajdują zatrudnienie

  ..., która "ma kształcić ludzi silnych i odważnych - nie chwasty", tak mówią jej władze - długa. I z roku na rok rośnie. "Na gościnne wykłady przyjeżdżają profesorowie z zagranicy, w tym np. prof. Eric McLuhan(...) podyplomowe, to m.in. takie kierunki, jak: grafika komputerowa i techniki multimedialne, marketing internetowy, kompensacja przyrodnicza, fundusze unijne i rzecznik prasowy - mówi Dorota Żuchowska, dziekan...

 • Czy samorządy podołają nowej perspektywie unijnej?

  Aquaparki, stadiony i nowe chodniki już mamy. Pieniądze z nowej unijnej perspektywy mają być wydawane na działania innowacyjne i rozwój. Samorządy muszą ściślej współpracować z biznesem i nauką. Czy potrafią?

 • Tyrający od rana do nocy, najtańsi w Europie, wynajęci lub przekazani. Oto pracownicy z outsourcingu

  ...najbardziej atrakcyjne miasta dla inwestycji outsourcingowych. Tylko w 2014 r. powstało w Krakowie ok. 6 tys. outsourcowych miejsc pracy. Na ponad 100 firm outsourcingowych przypada blisko 40 tys(...) outsourcerów znalazły się również Warszawa i Wrocław. W porównaniu z Krakowem zajmują wprawdzie znacznie bardziej odległe miejsca - Warszawa 30., Wrocław - 62., ale z każdym rokiem przeskakują o 2-3 miejsca...

 • Polska straci sporo unijnych środków. Najwięcej na kolej i IT

  - Kiedy mamy do czynienia z deficytem budżetowym, każde euro ma dla nas ogromne znaczenie - mówi w wywiadzie dla Dziennika Gazety Prawnej Jerzy Kwieciński, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju.