• Informacje na temat:

  dotacje unijne na lata 2014

Artykuły na temat: dotacje unijne na lata 2014
 • Trzeba wykorzystać tłuste lata dla szkolnictwa zawodowego

  Rok szkolny 2014/2015 był poświęcony szkolnictwu zawodowemu. Co udało się w tym czasie zrobić? Rok Szkoły Zawodowców był okazją do wypromowania kształcenia zawodowego jako atrakcyjnej ścieżki(...) zawodowym? Najbliższe pięć lat zapowiada się jako lata tłuste dla kształcenia zawodowego. Minister edukacji w różnych projektach ma do wykorzystania ok. 120 mln euro, a marszałkowie w regionalnych...

 • Nie wszyscy mogą się ubiegać o unijne dofinansowanie

  Nie wszyscy przedsiębiorcy mogą liczyć na dofinansowanie unijnymi pieniędzmi w programie Inteligentny Rozwój. Bruksela w sposób szczególny traktuje tzw. pomoc publiczną i nakłada szereg ograniczeń w udzielaniu dotacji.

 • Wzrost zatrudnienia w przemyśle lotniczym. Inżynierowie poszukiwani na Dolnym Śląsku

  Polski przemysł lotniczy utrzyma tendencję wzrostową w bieżącym roku. Sprzyjają temu globalny trend rozwoju branży, plany modernizacji polskiej armii, dotacje unijne w perspektywie na lata 2014-2020 oraz coraz sprawniejsze przyciąganie zagranicznych inwestorów do specjalnych stref ekonomicznych.

 • Fundusze unijne: Bez banków ani rusz

  Co trzeci podmiot korzystający ze wsparcia w ramach tzw. unijnej polityki spójności korzystał z finansowania bankowego. Nie można przecenić roli banków w absorpcji unijnych funduszy.

 • ..., o jaką wnioskujesz. Przykładowy formularz wniosku o pożyczkę z funduszu pożyczkowego pokazujemy poniżej. O pożyczkę na działalność gospodarczą możesz wystąpić również do urzędu pracy. Od 2014(...)! Pożyczki z urzędu pracy w 2014 r. Od 1 stycznia 2014 r. bezrobotny będzie mógł uzyskać z urzędu pracy do 70 tys. zł pożyczki na nową działalność gospodarczą. Pożyczka na podjęcie działalności...

 • Dotacje unijne, czyli jak szybko zmodernizować swoje gospodarstwo

  Skok rozwojowy, jaki dokonał się pod wpływem unijnych pieniędzy, widoczny jest na wielu obszarach. Począwszy od poprawy stanu dróg, poprzez modernizację przedsiębiorstw, a skończywszy na modernizacji gospodarstw rolnych. Szczególnie ostatni obszar ma niebywałą szansę rozwoju.

 • Tyrający od rana do nocy, najtańsi w Europie, wynajęci lub przekazani. Oto pracownicy z outsourcingu

  .... Dlatego po dwóch latach uznałem, że czas iść dalej. Inni koledzy odchodzili już po roku, ja chciałem sprawdzić wszystkie możliwości. Wierzyłem jeszcze, że jeśli bardzo się postaram, to być może jednak da(...)" - przestrzega ZUS. Szacuje się, że w ostatnich latach ponad 400 polskich firm padło ofiarami nieuczciwych outsourcerów, którzy nie opłacali zaliczek PIT oraz składek do ZUS za pracowników. Dług oblicza się...

 • Bogata oferta finansowania MŚP. Od kredytów po dotacje

  Potrzebujesz pieniędzy na nowe maszyny? Myślisz o rozbudowie linii produkcyjnej, a może planujesz ekspansję międzynarodową bądź wdrożenie innowacji technologicznych? Rozwój firmy można finansować ze środków własnych.

 • Unijne finansowanie zwrotne, czyli pożyczka zamiast dotacji

  Choć unijne wsparcie kojarzy nam się przede wszystkim z dotacjami, warto pamiętać o nieco niedocenianym strumieniu pieniędzy płynącym z Brukseli, nazywanym finansowaniem zwrotnym.

 • Akademia Przedsiębiorcy pomoże w pozyskaniu dotacji unijnych

  Bank Zachodni WBK SA wspiera klientów w pozyskiwaniu funduszy unijnych. Organizuje właśnie cykl 50 bezpłatnych warsztatów dla przedsiębiorców poświęcony nowej perspektywie unijnej wytyczonej na lata 2014-2020. Kolejna VII edycja Akademii Przedsiębiorcy rozpoczyna się już 8 czerwca br. od spotkania w Ełku, a poprowadzą ją renomowane firmy doradcze.