• Informacje na temat:

  dotacje unijne na tworzenie nowych miejsc pracy

Artykuły na temat: dotacje unijne na tworzenie nowych miejsc pracy
 • Czy Niemcy będą dopłacać do unijnego zasiłku dla bezrobotnych?

  ...obywatelom UE miejsc pracy w okresie do czterech miesięcy po ukończeniu przez nich nauki. Krytycy tego rozwiązania zwracali uwagę, że zachęca ono do tworzenia fikcyjnych etatów, czyli w praktyce do(...) zły, bo zniechęca do podejmowania działań o poprawę sytuacji na rynku pracy te kraje unijne, w których bezrobocie jest największe. Środki z unijnego funduszu na dofinansowanie państwowych zasiłków...

 • Na początek 460 mln zł na badania i rozwój

  Ministerstwo Gospodarki ogłosiło konkurs na dofinansowanie inwestycji w infrastrukturę badawczo-rozwojową przedsiębiorstw. Do wzięcia będzie 460 mln zł w ramach unijnego programu Inteligentny Rozwój (2014-2020).

 • Co najmniej 5,2 tys. miejsc pracy powstało w tym roku w województwie łódzkim dzięki wsparciu ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - wynika z informacji Urzędu Marszałkowskiego i Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi.

 • Budżet UE gotowy na 2017 rok

  Unia Europejska ma budżet na przyszły rok. Europosłowie zaakceptowali wcześniejsze porozumienie negocjatorów z krajów członkowskich i Parlamentu Europejskiego. Płatności ustalono na poziomie ponad 134 miliardów euro. To o prawie dwa miliardy euro niż początkowo domagali się europosłowie. Tym razem nie było nerwowych negocjacji, przedstawiciele Europarlamentu i unijnych krajów dość szybko się porozumieli, niemal zgadzając się z propozycją Komisji Europejskiej. Przyjęty budżet jest bardzo...

 • Końcówka 2008 roku diametralnie zmieniła oblicze rynku pracy, który z "rynku pracownika" stał się na powrót "rynkiem pracodawcy". Po bardzo trudnym I kwartale 2009 roku, z liczbą ofert pracy(...) z raportu "Rynek pracy specjalistów w 2009 roku", przygotowanego przez Pracuj.pl.

 • Konkurs: Setki milionów złotych dla polskiej nauki

  Ten konkurs nie jest dla wszystkich - organizatorzy już na wstępie stwierdzili, że mogą w nim uczestniczyć polscy naukowcy o uznanym dorobku, będący autorytetami w określonej dziedzinie.

 • Trzeba wykorzystać tłuste lata dla szkolnictwa zawodowego

  ...- Nie możemy zmarnować setek milionów euro unijnych dotacji. Samorządy powinny określić, czego najbardziej brakuje szkołom i jakich fachowców potrzebuje rynek pracy - mówi Tadeusz Sławecki.

 • Bogata oferta finansowania MŚP. Od kredytów po dotacje

  Potrzebujesz pieniędzy na nowe maszyny? Myślisz o rozbudowie linii produkcyjnej, a może planujesz ekspansję międzynarodową bądź wdrożenie innowacji technologicznych? Rozwój firmy można finansować ze środków własnych.

 • 26 tys. zł dla absolwentów szkół zawodowych

  ...- podkreślił.   Wiceprezydent tłumaczył, że ta forma pomocy ma docelowo doprowadzić do zmniejszenia bezrobocia, ponieważ - jak mówił - każda nowa firma na rynku generuje kolejne miejsca pracy. W ramach(...) prasowym.   Poinformował, że absolwenci łódzkich "zawodówek", którzy nie ukończyli 30. roku życia i w Powiatowym Urzędzie Pracy przedstawią pomysł na własny biznes mogą otrzymać 26 tys. zł...

 • Trudna sztuka wydawania pieniędzy

  Do 2020 r. mamy do wykorzystania 82,5 mld euro z UE. Jeśli nie chcemy powtórki z rozrywki - nerwowego ratowania miliardów z Unii - pora ostro przyspieszyć z wykorzystywaniem środków z obecnej perspektywy. Mamy już dwa lata "w plecy".