• Informacje na temat:

  dotacje unijne na założenie działalności

Artykuły na temat: dotacje unijne na założenie działalności
 • ...pytania: „Planuję założenie własnej działalności gospodarczej. Jak mogę starać się o dofinansowanie na ten cel?”, „Prowadzę działalność gospodarczą i chciałbym się rozwijać – zakupić nowe maszyny...

 • Pensja z dotacji nadal bez podatku

  Przepis, który od 2017 r. miał zmusić przedsiębiorców do płacenia PIT od wynagrodzeń wypłacanych sobie z budżetowych bądź samorządowych pieniędzy, jest dziurawy. Potwierdził to właśnie WSA we Wrocławiu.

 • 70 tys. zł otrzyma bezrobotny na założenie firmy

  Bezrobotni będą mogli ubiegać się jednocześnie o wsparcie finansowe na rozpoczęcie działalności gospodarczej zarówno z Funduszu Pracy, jak i z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - dowiedziała się GP. Oznacza to, że do ich dyspozycji może być nawet 70 tys. zł. Eksperci podkreślają, że taka pomoc finansowa będzie miała pozytywny wpływ na rozwój gospodarki. Za 70 tys. zł można założyć na przykład...

 • Polacy najczęściej poszukują dotacji do 100 000 złotych

  Dotacje unijne są jednym ze sposobów na pozyskanie środków finansowych na rozwój bądź założenie działalności gospodarczej. Według analizy serwisu Oferteo.pl, Polacy najczęściej wnioskują o kwoty do 100 000 złotych, a liczba inwestycji na obszarach miejskich i wiejskich jest niemal taka sama.

 • ...unijnego może być bezzwrotna, jeśli spełnisz następujące warunki: – będziesz składała w wyznaczonych terminach dokumenty poświadczające prowadzenie działalności; – będziesz brała udział w ankietach(...)Własna firma: skąd wziąć na nią środki? Marzy ci się praca na swoim, ale nie masz kapitału... Spróbuj pozyskać pieniądze na rozkręcenia działalności! Radzimy, jak je skutecznie zdobyć. Urząd pracy...

 • Pieniądze na start - teraz Unia Europejska chce wspierać "kulturę innowacji" w biznesie

  Dokładnie 1218 osób bez pracy (w tym prawie 400 długotrwale bezrobotnych) założyło własne firmy dzięki wsparciu tylko jednego unijnego programu realizowanego w Opolu. W tym i wielu innych przypadkach unijne pieniądze na start własnego biznesu spełniły już swoje zadanie.

 • Dlaczego warto założyć spółdzielnię socjalną

  Urzędy pracy mają coraz mniej pieniędzy na dotacje dla bezrobotnych, którzy chcą założyć firmy. Rząd zapowiada wręcz, że niebawem takich dotacji w ogóle nie będzie, a na założenie własnego biznesu będzie można dostać pożyczkę.

 • Rola PARP we wdrażaniu funduszy unijnych (odcinek 2.)

  Polska jest w bardzo dobrym momencie rozwojowym, by wejść na szybką ścieżkę wzrostu. Bardzo dużo nauczyliśmy się dzięki nowej perspektywie i uważnie obserwujemy rozwój innowacyjności w perspektywie globalnej oraz aktywność liderów (regiony świata: Azja, Indie i poszczególne kraje: Izrael, USA, kraje nordyckie).

 • Jak znaleźć zatrudnienie?

  Zostałaś zwolniona? Niebawem skończysz naukę i będziesz szukać pierwszej pracy? Podpowiadamy, jak skutecznie szukać zatrudnienia, skorzystać z bezpłatnych szkoleń albo uzyskać dotację na założenie własnej firmy.

 • i niewiedzę urzędników, ale najwięcej absurdów spotykają podczas rozliczania podatków, ubiegania się o środki unijne i kredyt.