• Informacje na temat:

  dotacje unijne na założenie firmy

Artykuły na temat: dotacje unijne na założenie firmy
 • ...w przyszłości zapewnić bardzo duże zyski. Jak je uzyskać? Przede wszystkim trzeba znaleźć odpowiedni program. Taki, który jest korzystny dla konkretnej firmy. Nie jest to proste, bo tego typu programów jest(...) pytania: „Planuję założenie własnej działalności gospodarczej. Jak mogę starać się o dofinansowanie na ten cel?”, „Prowadzę działalność gospodarczą i chciałbym się rozwijać – zakupić nowe maszyny...

 • Polacy najczęściej poszukują dotacji do 100 000 złotych

  Dotacje unijne są jednym ze sposobów na pozyskanie środków finansowych na rozwój bądź założenie działalności gospodarczej. Według analizy serwisu Oferteo.pl, Polacy najczęściej wnioskują o kwoty do 100 000 złotych, a liczba inwestycji na obszarach miejskich i wiejskich jest niemal taka sama.

 • 70 tys. zł otrzyma bezrobotny na założenie firmy

  ...działalności gospodarczej ze środków unijnych? Kiedy rozpoczną się wypłaty dla bezrobotnych na założenie firmy ? Co zwiększyłoby szanse na pomyślną realizację biznesu ? Więcej: Gazeta Prawna 1.09.2008(...) uzyska dotację z funduszu, nie może ubiegać się o pieniądze unijne i odwrotnie. Bezrobotny dzięki nowemu rozwiązaniu będzie mógł otrzymać prawie 70 tys. zł. 29,5 tys. zł będzie pochodziło z funduszu...

 • Pieniądze na start - teraz Unia Europejska chce wspierać "kulturę innowacji" w biznesie

  Dokładnie 1218 osób bez pracy (w tym prawie 400 długotrwale bezrobotnych) założyło własne firmy dzięki wsparciu tylko jednego unijnego programu realizowanego w Opolu. W tym i wielu innych przypadkach unijne pieniądze na start własnego biznesu spełniły już swoje zadanie.

 • ...unijnego może być bezzwrotna, jeśli spełnisz następujące warunki: – będziesz składała w wyznaczonych terminach dokumenty poświadczające prowadzenie działalności; – będziesz brała udział w ankietach(...) (instytucja samorządowa wspierająca przedsiębiorców w regionie). Udzielają pożyczek na 6–10 procent. Wystarczy wypełnić wniosek i przygotować uproszczony biznesplan. Musi w nim być, np.: 1. opis firmy...

 • Zbyt dobrze im szło - przypadki firm na biznesowym wirażu

  Świetne wyniki, pełny portfel zamówień, nadzieje na wzrost zysków... Nagle wielkie problemy - aż po widmo upadłości. Fatum? A może wybujałe ambicje?

 • Dlaczego warto założyć spółdzielnię socjalną

  Urzędy pracy mają coraz mniej pieniędzy na dotacje dla bezrobotnych, którzy chcą założyć firmy. Rząd zapowiada wręcz, że niebawem takich dotacji w ogóle nie będzie, a na założenie własnego biznesu będzie można dostać pożyczkę.

 • Rola PARP we wdrażaniu funduszy unijnych (odcinek 2.)

  Polska jest w bardzo dobrym momencie rozwojowym, by wejść na szybką ścieżkę wzrostu. Bardzo dużo nauczyliśmy się dzięki nowej perspektywie i uważnie obserwujemy rozwój innowacyjności w perspektywie globalnej oraz aktywność liderów (regiony świata: Azja, Indie i poszczególne kraje: Izrael, USA, kraje nordyckie).

 • Blisko 1,3 tys. bezrobotnych dostanie po 21 tys. zł na nowe firmy

  Jak poinformowała PAP rzeczniczka WUP Paulina Cius, prowadzony przy współpracy z 30 urzędami pracy z regionu nowy projekt ma zmierzać do przekazania osobom bezrobotnym dotacji na założenie własnej działalności gospodarczej. - Bezzwrotne dotacje na otworzenie własnego biznesu należą do najbardziej efektywnych form aktywizacji osób bezrobotnych. Jednocześnie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród...

 • i niewiedzę urzędników, ale najwięcej absurdów spotykają podczas rozliczania podatków, ubiegania się o środki unijne i kredyt.