• Informacje na temat:

  dotacje unijne wniosek

Artykuły na temat: dotacje unijne wniosek
 • Resort pracy opóźnia wykonanie projektów unijnych

  Ze względu na brak środków Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej wstrzymało podpisywanie umów z podmiotami, którym przyznało dotacje w unijnych konkursach. Resort nie wystąpił na czas o uruchomienie środków z rezerwy celowej ministra finansów. Pieniędzy zabrakło m.in. dla 24 organizacji pozarządowych, które mają realizować unijne projekty dotyczące społecznego nadzoru nad funkcjonowaniem...

 • Pożyczka unijna lepiej posłuży biznesowi niż dotacja

  Pożyczki z Unii ruszyły pełną parą w piętnastu województwach.

 • 382 miejsca pracy w firmach dzięki unijnym dotacjom

  Złożone przez te firmy wnioski o unijne dotacje z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego zostały najlepiej ocenione w konkursie, który latem ogłosił urząd marszałkowski. Wartość(...) raz pierwszy w konkursach z Regionalnego Programu Operacyjnego dotacje dostaną duże firmy. W 7 z nich powstanie łącznie 175 nowych miejsc pracy. Unijne pieniądze dostaną też 4 mikroprzedsiębiorstwa...

 • Dotacje unijne, czyli jak szybko zmodernizować swoje gospodarstwo

  Skok rozwojowy, jaki dokonał się pod wpływem unijnych pieniędzy, widoczny jest na wielu obszarach. Począwszy od poprawy stanu dróg, poprzez modernizację przedsiębiorstw, a skończywszy na modernizacji gospodarstw rolnych. Szczególnie ostatni obszar ma niebywałą szansę rozwoju.

 • ..., Siedlcach i Radomiu. W I kw. 2009 r. Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych przeprowadziła 10 konkursów na przeszło 530 mln zł - złożono ponad 2 tys. wniosków o unijne dotacje. W ramach(...)Jak poinformowała rzeczniczka tej instytucji Lidia Krawczyk, dotacje będą wypłacane w formie zaliczek. Pieniądze będą wydane m.in. na pomoc dla kobiet powracających na rynek pracy, pomoc uchodźcom...

 • Instytucja sprzeciwia się powiązaniu wypłaty unijnych środków z praworządnością. W batalii o pieniądze z nowego budżetu UE, w której kluczową rolę odegrają premier Mateusz Morawiecki i przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, Warszawa nieoczekiwanie zyskała ważnego sojusznika.

 • Szef MPiPS: Będzie wniosek do MF o odblokowanie środków z Funduszu Pracy

  ...- Resort pracy złoży w tym tygodniu wniosek do ministra finansów o odblokowanie środków w ramach Fundusz Pracy - poinformował w środę minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz. Zapowiedział, że spotka się w tej sprawie z ministrem finansów Jackiem Rostowskim. W ubiegłym tygodniu szef resortu pracy mówił, że chodzi o odblokowanie ok. 0,5 mld zł.

 • Jak pozyskać dotacje unijne z nowego rozdania

  Już 15 września 2015 r. rozpocznie się jesienna tura warsztatów Akademii Przedsiębiorcy, organizowana dla przedsiębiorców przez Bank Zachodni WBK.

 • 320 miejsc pracy powstanie w firmach dzięki dotacjom z UE

  ...320 nowych miejsc pracy powstanie w 43 małych i średnich firmach dzięki unijnym dotacjom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego - poinformował Podlaski Urząd Marszałkowski po zakończonym konkursie na te projekty. Łącznie podlaskie firmy zainwestują 104 mln zł, z czego dotacje wynoszą 42 mln zł.

 • Kredyt technologiczny: Już w grudniu będzie można składać wnioski

  Po takie wsparcie w poprzedniej perspektywie finansowej ustawiały się kolejki i powstawały przysłowiowe komitety kolejkowe - tak o nowym kredycie technologicznym mówi Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich. W ocenie środowiska finansowego, kredyt technologiczny to jeden z najlepszych instrumentów wsparcia finansowego biznesu.