• Informacje na temat:

  dotacje z unii 2014

Artykuły na temat: dotacje z unii 2014
 • Kosiniak-Kamysz: Rok 2014 musi być rokiem osób młodych na rynku pracy

  ...​Rok 2014 musi być rokiem osób młodych na rynku pracy - mówił w piątek w Łodzi minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz. Pomóc w tym ma m.in. realizacja zaleceń zawartych w popartym przez unijnych ministrów pakiecie "Gwarancje dla młodych".

 • Pożyczka unijna lepiej posłuży biznesowi niż dotacja

  Pożyczki z Unii ruszyły pełną parą w piętnastu województwach.

 • Zachęty UE nasilą emigrację za pracą

  Polska od 2014 r. ma wdrożyć reformę sieci europejskiego pośrednictwa pracy EURES. Więcej osób bezrobotnych może się zdecydować na wyjazd za granicę.

 • Po Brexicie rewolucja w dotacjach rolnych

  Po wystąpieniu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej tamtejsi farmerzy stracą ponad 3 miliardy funtów w formie unijnych dotacji rolnych. Brexit może być jednak okazją do rewolucji w pomocy dla rolnictwa - uważa Kampania na rzecz Ochrony Angielskiej Wsi.

 • Kosiniak-Kamysz o rządowej strategii dla seniorów

  ...- Seniorzy to skarb polskiego społeczeństwa - mówił minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz podczas I Kongresu Zdrowego Starzenia w Warszawie. W drugim dniu Kongresu minister przypomniał założenia rządowej polityki senioralnej na lata 2014-2020.

 • Brexit - co to oznacza dla funduszy europejskich?

  Obywatele Wielkiej Brytanii zagłosowali za wyjściem ich kraju z Unii Europejskiej. Dla Unii Europejskiej oznacza to zmianę. Zmianę, która dopiero musi zostać zdefiniowana. Prawdopodobnie od najbliższej zimy rząd brytyjski rozpocznie dwuletnie negocjacje z Komisją Europejską, które doprowadzą do ustalenia, na czym polegać będzie wyjście Wielkiej Brytanii i jaka będzie wzajemna relacji pomiędzy

 • Francuski pracodawca kocha Macrona za walkę z hydraulikiem

  ...deleguje inżynierów i wykwalifikowanych robotników głównie do Niemiec. Jego zdaniem reforma dyrektywy o pracownikach delegowanych jest próbą zablokowania swobodnego przepływu usług w Unii, a tym samym(...) kupowały produktów od Polaków. Daje im się do zrozumienia, że mogą stracić dotacje albo spodziewać się częstszych kontroli - tłumaczy w rozmowie z DGP Hanna Goutierre, szefowa Polskiej Izby Handlowo...

 • Rynek IT nie rozwija się w Polsce tak szybko jak powinien - zauważają przedstawiciele informatycznej branży. Główną przyczyną jest opóźnienie w realizacji unijnej perspektywy budżetowej. Priorytetami nowej, formalnie rozpoczętej w 2014 roku, perspektywy finansowej jest rozwój gospodarki opartej na wiedzy, nowoczesne technologie oraz innowacje.

 • ..., które chcą zacząć własną działalność gospodarczą i szukają szansy dofinansowania z UE. Obecne dotacje, w ramach perspektywy 2014–2020, to ostatni okres „złotych żniw” unijnych. Doradcy pomogą nie(...) i dla kilku innych osób? Przeglądam zeszyt z numerami telefonów do znajomych. Monika wzięła dofinansowanie z Unii dla osób zaczynających nową działalność i teraz ma firmę zajmującą się wypiekiem...

 • Średnia dotacja unijna dla przedsiębiorcy indywidualnego to 215 tysięcy złotych

  Największe wsparcie unijne na jeden projekt uzyskują przedsiębiorstwa prowadzone w formie spółek akcyjnych. Wynosi ono aż 35 mln zł. Tymczasem dotacja UE, przypadająca na jeden projekt zgłoszony przez przedsiębiorcę indywidualnego jest... 164 razy mniejsza.