• Informacje na temat:

  dotacje z unii na własny biznes 2013

Artykuły na temat: dotacje z unii na własny biznes 2013
 • Pożyczka unijna lepiej posłuży biznesowi niż dotacja

  Pożyczki z Unii ruszyły pełną parą w piętnastu województwach.

 • Pieniądze na start - teraz Unia Europejska chce wspierać "kulturę innowacji" w biznesie

  Dokładnie 1218 osób bez pracy (w tym prawie 400 długotrwale bezrobotnych) założyło własne firmy dzięki wsparciu tylko jednego unijnego programu realizowanego w Opolu. W tym i wielu innych przypadkach unijne pieniądze na start własnego biznesu spełniły już swoje zadanie.

 • Polska ziemia próbuje dogonić europejską

  1,6 tys. euro - teoretycznie taka jest wartość produktów rolnych i dotacji, które przypadają na hektar ziemi w Polsce. To wciąż o prawie 30 proc. mniej niż średnio w Europie, ale ziemia w Polsce jest znacznie tańsza niż unijna średnia - wynika z analizy Lion's Banku.

 • Mikro, MSP czyli małe i średnie przedsiębiorstwa, ale też i duże firmy - z usług Open Finance SA, który dotychczas był kojarzony z obsługą klientów indywidualnych - coraz częściej korzystają polscy przedsiębiorcy. Od 2013 roku w spółce rozwijany jest obszar doradztwa finansowego dedykowany tylko firmom. W tym roku - od stycznia do października - obsłużył on już ponad 3000 przedsiębiorców.

 • Fundusze unijne wciąż mało popularne wśród małych firm

  Pod koniec lutego br. zainaugurowano start Funduszy Europejskich 2014-2020, które wynoszą 82,5 mld euro. Niestety tylko znikoma część tych środków trafi do małych i mikroprzedsiębiorstw, bo zaledwie 16,2 proc. z nich planuje się o nie starać. Pozostałe firmy odstraszają przede wszystkim skomplikowane procedury i brak odpowiednich programów pomocowych. Ujawniło to badanie Instytutu Badań i Analiz OSB oraz portalu Firmy.net.

 • ABS Investment S.A., Spółka notowana na rynku NewConnect od lutego 2011 r., zajmująca się działalnością inwestycyjną oraz doradczą, liczy na bardzo dobre wyniki finansowe w najbliższych latach swojej spółki powiązanej Beskidzkie Biuro Consultingowe S.A. Podmiot ten zajmuje się głównie świadczeniem usług ekonomiczno-finansowych.

 • Unijne dotacje inwestycyjne dla firm są już wdrażane od kilkunastu miesięcy, zarówno w programach krajowych, jak i regionalnych. Wydaje się, że nie będziemy mieli problemu z wykorzystaniem do 2013 roku kilku miliardów euro przeznaczonych na bezpośrednie wsparcie inwestycyjne.

 • Pomysł na biznes

  Premier Kazimierz Marcinkiewicz, a wcześniej premier Miller, walczyli o jak najwyższe kwoty przeznaczone dla Polski w unijnym budżecie. Udało mu się wywalczyć naprawdę duże pieniądze na różne projekty - przede wszystkim infrastrukturalne, ekologiczne, na modernizację obszarów wiejskich czy dla małych i średnich przedsiębiorstw.

 • Minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska powiedziała we wtorek, że Polska wykorzystała już 40 proc. środków, jakie Unia Europejska przeznaczyła do końca 2013 r. na dotacje dla państw członkowskich. Bierzemy pieniądze ze wszystkich programów operacyjnych - dodała.