• Informacje na temat:

  drewno na domy

Artykuły na temat: drewno na domy
 • W Polsce trzeba poprawić jakość powietrza, gdyż przez jego zanieczyszczenie chorujemy. Oznacza to, że w niektórych rejonach kraju będziemy inaczej opalać domy. I to właśnie wielu ludzi niepokoi, bo nie wszystkich na te zmiany stać.

 • Domy z drewna znowu w modzie!

  Drewno zaczyna znów wchodzić w łaski architektów. Jest trwałe, a dzięki nowoczesnym technologiom obróbki stało się jeszcze trwalsze i można je wszechstronnie wykorzystać.

 • Palenie śmieci a przepisy

  ..., niektórzy, chcąc zaoszczędzić, ogrzewają w ten sposób domy lub gospodarstwa, narażając się nie tylko na nieprzyjemności ze strony sąsiadów, ale również na dotkliwe sankcje. Obowiązuje bezwzględny zakaz palenia np. plastikowych butelek, opakowań po farbach i gumy, w tym opon. Poza materiałami przeznaczonymi na opał, można do tego celu wykorzystać papier, tekturę i drewno, odpady kory i korka...

 • Domy z drewna - analiza korzyści i kosztów domów drewnianych

  Drewno jest wytrzymałym i efektownym materiałem, który od lat wykorzystujemy do budowy domów. Nowoczesne rozwiązania technologiczne sprawiają, że współczesne domy drewniane w niczym nie przypominają starodawnych, nieszczelnych chat. Współczesne drewniane domy łączą w sobie energooszczędność, trwałość, a także funkcjonalność. Z pewnością warto zapoznać się z ich charakterystyką. Poniżej wskażemy

 • ...niezbędnych wydatków i trzymaj się go za wszelką cenę. Nie czekaj, zanim będzie za późno!”. Kiedy jej rodacy tracili pracę, a bank zabierał im domy za niespłacane kredyty, książki Orman, radzące jak(...) koncie co miesiąc, a ja nigdy nie byłam w tak dobrej formie. Prawie nie pijemy alkoholu. Jemy mało mięsa. Reszta ograniczeń to też świadomy wybór: co najmniej raz w tygodniu spotykamy się...

 • Domy z drewna kojarzą się z naturalnością i elegancją. Łączą w sobie atrakcyjny wygląd, funkcjonalność oraz wysoki komfort użytkowy. Koszt ich budowy może być bardzo zróżnicowany. Wszystko zależy od technologii, specyfiki projektu budowlanego oraz rodzaju gruntu. Z pewnością warto określić koszty budowy domów drewnianych i porównać je z nieruchomościami wznoszonymi metodą tradycyjną.

 • Lasy Państwowe chcą budować m.in. domy z drewna pod wynajem

  Budowę drewnianych domów pod wynajem i stworzenie oferty preferencyjnych kredytów pod budownictwo drewniane zapowiadają Lasy Państwowe (LP). Leśnicy chcą też zainwestować w rozwój turystyki, budując małe drewniane hotele czy remontując stare ośrodki wczasowe.

 • "Rzeczpospolita": Będą bloki takie jak w Skandynawii

  W rządowym programie Mieszkanie plus będzie można budować domy wielorodzinne z drewna - czytamy we wtorkowej "Rzeczpospolitej".

 • Kowalczyk: Za trzy-cztery miesiące powstanie spółka Polskie Domy Drewniane

  Jeżeli projekt ustawy powołujący spółkę Polskie Domy Drewniane zostanie uchwalony przez parlament do lipca, to chciałbym, by spółka powstała za trzy, cztery miesiące, czyli w okolicach września, października - powiedział we wtorek minister środowiska Henryk Kowalczyk.

 • Nieruchomości typu rezydencje, wille, posiadłości o charakterze zabytkowym - o ile są dobrze utrzymane - stanowią najdroższą ofertę w segmencie domów wolnostojących. Bardzo wysokie wyceny uzyskują tego typu nieruchomości zwłaszcza w dużych miastach, w dzielnicach willowych.