• Informacje na temat:

  duży trójpak energetyczny

Artykuły na temat: duży trójpak energetyczny
 • Energia odnawialna od nowa

  System białych certyfikatów trzeba zmienić. Wsparcie OZE przejdzie rekonstrukcję - obecny rząd ma tu inne poglądy niż poprzedni gabinet. Nowe szaty przybierze nieefektywna od lat promocja kogeneracji.

 • Znany plan prac nad trójpakiem

  - Mam nadzieję, graniczącą z pewnością, że ustawa o odnawialnych źródłach energii zostanie przyjęta w pierwszej kolejności, a potem prawo energetyczne i gazowe - mówi Agencji Informacyjnej Newseria Andrzej Czerwiński, poseł PO, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Energetyki. Dodaje, że zanim projekt ustawy o OZE we wrześniu trafi do laski marszałkowskiej, zwolennicy zielonej energii, muszą "wygrać batalię z ministrem finansów".

 • Regulacje prawne największą przeszkodą w planowaniu inwestycji przedsiębiorstw energetycznych i surowcowych

  "trójpak energetyczny". Jak wynika z sondażu wykonanego przed tegoroczną edycją Kongresu PowerPol, przedsiębiorstwa energetyczne nie dostrzegają większych zagrożeń dla naszego bezpieczeństwa

 • Polska znacznie poprawiła swoją pozycję

  Polska potrzebuje koordynacji polityki energetycznej i ośrodka, który by ją prowadził - powiedział we wtorek prezydent Bronisław Komorowski. Przypomniał, że w maju zamierza zwołać posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego dotyczące bezpieczeństwa energetycznego.

 • Komisja Europejska domaga się kary dla Polski

  W ciągu kilku lub kilkunastu miesięcy Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu może nałożyć na Polskę karę za to, że nie wdrożyła unijnych dyrektyw. Chodzi o dyrektywy dotyczące gazu i energii elektrycznej, które składają się na tzw. trzeci pakiet energetyczny, mający doprowadzić do liberalizacji europejskiego rynku i zwiększyć prawa konsumentów. Za każdy dzień zwłoki we wprowadzaniu unijnego prawa

 • Tauron pracuje nad aktualizacją strategii, projekt może trafić do rady nadzorczej w okolicach października - poinformował w TVN CNBC Dariusz Lubera, prezes spółki. Dodał, że na aktualizację duży wpływ będą miały proponowane zmiany legislacyjne, w tym ustawa o OZE.

 • Budowa w Polsce farm wiatrowych na morzu za ok. 60-80 mld zł się oddala. Brak obiecanej ustawy blokuje realizację projektów - informuje "Rzeczpospolita".

 • Ministerstwo Gospodarki: Prawo dotyczące energetyki odnawialnej ma być gotowe do końca czerwca. Polsce uda się dzięki temu uniknąć kar

  Nowelizacja Prawa energetycznego trafia do drugiego czytania w Sejmie i jeszcze w tym półroczu powinna zostać przyjęta przez parlament. To pozwoli na dostosowanie polskiego prawodawstwa do unijnego i tym samym oddali widmo dotkliwej kary finansowej. Komisja Europejska pozwała Polskę do Trybunału Sprawiedliwości za niewdrożenie dyrektywy o odnawialnych źródłach energii. Zaproponowała dla Polski karę w wysokości ponad 133 tys. euro za każdy dzień zwłoki.

 • Uwolnienie rynku gazu to lepsze ceny i obsługa klientów - zapowiada RWE

  Niemiecki koncern energetyczny RWE wchodzi na otwierający się w Polsce rynek gazu. Zamierza wykorzystać swoje dotychczasowe doświadczenia - jest piątym największym sprzedawcą tego paliwa na rynku europejskim. Dla klientów liberalizacja tego sektora ma być szansą na niższe ceny i lepszą obsługę.

 • Tauron uruchomił trzecią co do wielkości farmę wiatrową w Polsce

  Firma energetyczna Tauron oficjalnie uruchomiła w piątek swoją największą, a trzecią co do wielkości w Polsce farmę wiatrową. Położona jest kilka kilometrów od morza, w okolicach Marszewa w Zachodniopomorskiem, i składa się z 41 wiatraków o mocy 82 MW.