• Informacje na temat:

  dworki na sprzedaż do remontu

Artykuły na temat: dworki na sprzedaż do remontu
 • Polskie pałace i zamki na sprzedaż

  Od lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku zakup własnego pałacu, zamku czy dworu zaczyna przeradzać się w modę, swoisty trend, wśród najbogatszych, którzy własną nieruchomość zabytkową zaczynają traktować jako obowiązkową pozycję na swojej liście majątkowej.

 • Czy warto inwestować w zabytkowe nieruchomości?

  Najwięcej zabytkowych pałaców i zamków w Polsce znajdziemy na Dolnym Śląsku, w Wielkopolsce i na Mazowszu. Stan takich zabytków się poprawia. Z roku na rok przybywa odrestaurowanych obiektów, które pełnią nowe funkcje komercyjne - głównie hotelowe.

 • Nieruchomości zabytkowe są na topie

  Utrzymuje się wysoka koniunktura na rynku nieruchomości zabytkowych w Polsce. Wartość transakcji dokonywanych rok rocznie ocenia się na około 75 mln zł, jednak wraz z tymi, przeprowadzanymi w segmencie historycznych obiektów komercyjnych może być ona wielokrotnie większa.

 • Ile kosztują najdroższe nieruchomości w Polsce?

  Zbyt wysokie ceny mieszkań to bolączka, która towarzyszy nam nie od dziś. Wystarczy jednak rzucić okiem na polskie rekordy cenowe, by większość ofert z serwisów ogłoszeniowych wydała się śmiesznie tania. Ile trzeba zapłacić za najdroższe nieruchomości w kraju? Zestawienie przygotował serwis Homla.pl.

 • Pałac z parkiem w cenie kawalerki

  Zespół pałacowo-parkowy za 195 tys. zł lub XIV-wieczny gotycki kościół za 95 tysięcy zł - takie oferty można znaleźć na rynku nieruchomości zabytkowych. Im lepsza kondycja takiego unikatu, tym wyższa cena. Trzeba bowiem pamiętać, że remont tego rodzaju obiektów kosztuje krocie. Nawet trywialna wymiana okien może się okazać o połowę droższa, gdy będzie miał nad nią pieczę konserwator zabytków.

 • Agencje czekają na twój ruch

  Agencja Nieruchomości Rolnych ma jeszcze do sprzedania 90 zespołów pałacowo-parkowych. Większość z nich trafi do osób, które podejmą się ich rekonstrukcji i renowacji - poinformowała PAP rzecznik ANR Grażyna Kapelko.

 • Dwie prywatne nieruchomości należące do szefa Amber Gold Marcina P., warte ok. 1,7 mln zł, zabezpieczyła gdańska prokuratura. Do wtorku do śledczych dotarły zgłoszenia od 2770 osób, które twierdzą, że zostały poszkodowane przez spółkę na prawie 167 mln zł.

 • Majówka na swoim na każdą kieszeń

  Właściciele nieruchomości wakacyjnych zacierają ręce - jutro czeka ich oficjalne rozpoczęcie sezonu. Dla majówkowiczów oznacza to wyższe koszty i trudności ze znalezieniem noclegu. Rozwiązaniem może być zakup własnego weekendowego dachu nad głową, co kosztowałoby od kilkunastu tysięcy złotych wzwyż. Ulokowany w ten sposób kapitał może zarabiać.