• Informacje na temat:

  dwory i pałace na sprzedaż

Artykuły na temat: dwory i pałace na sprzedaż
 • Polskie pałace i zamki na sprzedaż

  Od lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku zakup własnego pałacu, zamku czy dworu zaczyna przeradzać się w modę, swoisty trend, wśród najbogatszych, którzy własną nieruchomość zabytkową zaczynają traktować jako obowiązkową pozycję na swojej liście majątkowej.

 • Być jak hrabia - sprawdzamy ceny pałaców dawnej magnaterii

  średniowiecznych zamczysk książąt dzielnicowych, jak również ślady arystokracji - wspaniałe posiadłości i pałace magnackie.

 • Nasza ziemia czeka na inwestorów!

  Agencja Nieruchomości Rolnych chce sprzedać 1,7 tys. ha gruntów inwestycyjnych, które znajdują się na terenach specjalnych stref ekonomicznych (SSE). Największe powierzchnie czekają na inwestorów w woj. dolnośląskim (800 ha), zachodniopomorskim i opolskim (po około 300 ha). Na kupionych od ANR działkach powstało m.in. centrum logistyczne Amazona we Wrocławiu i budowana jest fabryka Volkswagena pod Wrześnią.

 • Rynek obiektów hotelowych - królują najpopularniejsze miejscowości turystyczne

  Rynek nieruchomości hotelowych, obiektów wypoczynkowych, pensjonatów i zajazdów oraz nieruchomości, które nadają się do zaadaptowania na takie cele prezentuje szeroką gamę lokalizacji i wycen. Na rynku wtórnym zdecydowanie przodują najpopularniejsze turystycznie miejscowości wypoczynkowe takie jak Trójmiasto, Zakopane, Karpacz itp. oraz największe miasta w kraju.

 • Za 10 milionów złotych kupimy willę nad Gardą

  Hotel w Polsce, chalet w Alpach, winnica w Bordeaux lub wyspa w Szkocji - to przykłady nieruchomości, które można kupić za 10 mln złotych. Lion's Bank sprawdził jakich apartamentów czy rezydencji można stać się właścicielem dysponując 8-cyfrowym budżetem.

 • Grupa Mercor, należąca do grona liderów europejskiego rynku w branży systemów biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych, zakończyła rok obrotowy 2014/2015 (1.04.2014 - 31.03.2015) poprawą poziomu sprzedaży i wyniku netto.

 • Mogłeś kupić pałac, ale bez króla

  Pałac królewski w Oslo można było do czwartkowego ranka licytować na aukcji internetowej eBay.

 • Wystawią nam gigantyczny rachunek

  Za wstrzymaną reprywatyzację upomni się Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu. Trybunał wystawi Polsce słony rachunek.

 • Uboga oferta rezydencji w dużych miastach

  Oferta prestiżowych willi i rezydencji jest w Polsce niewielka. O ile jeszcze na rynku wtórnym można znaleźć budynki o ciekawej architekturze i usytuowaniu, to prawdziwymi pustkami świeci rynek pierwotny. Chcąc więc stać się właścicielem luksusowej rezydencji trzeba zwykle angażować własny czas i pieniądze w przygotowanie i organizację budowy, zwłaszcza gdy chodzi o okolice centrum miasta.

 • Własna winnica za kilka milionów euro

  Ponad 6 mln euro - tyle przeciętnie kosztuje winnica we Włoszech. Szczególnie drogie są one w Toskanii, gdzie często ceny przekraczają kilkanaście milionów euro - wynika z analizy Lion's House. Niemal 6 razy tańsze są posiadłości otoczone winoroślami w Australii. Niemniej jeśli ktoś marzy o zakupie działającej winnicy powinien się przygotować na wydatek rzędu kilku milionów euro.