• Informacje na temat:

  dyskryminacja mężczyzn w polsce przykłady

Artykuły na temat: dyskryminacja mężczyzn w polsce przykłady
 • Kobiety wciąż zarabiają mniej od mężczyzn

  Kobiety muszą przepracować prawie dwa miesiące więcej, aby ich zarobki zrównały się z zarobkami mężczyzn. 2 listopada wyznacza symboliczny moment, w którym kobiety zaczynają pracować za darmo. Tego dnia obchodzony jest Europejski Dzień Równości Wynagrodzeń.

 • Prezydent przedstawił założenia projektu ustawy ws. wieku emerytalnego

  Niższy wiek emerytalny - 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn - zakłada projekt ustawy, który podpisał w poniedziałek prezydent Andrzej Duda. Chętni będą mogli pracować dłużej. Ustawa z 2012 r. wydłuża wiek emerytalny do 67 lat i stopniowo zrównuje go dla obu płci.

 • Praca w Polsce, czyli nowa pańszczyzna. Jak bronić się przed toksycznym szefem?

  ...takim praktykom, ale kiedy zostałem menedżerem średniego stopnia, też zacząłem tak się zachowywać - napisał mężczyzna, który po czterech latach pracy w dużej spółce Skarbu Państwa przestraszył się, jak(...) kilku latach przerwy potrafił już na zimno dokonać - stosowanych w nich mechanizmów zarządzania. Takich jak system ocen i programów wychowawczych rodem z poprawczaka. Mężczyzna opisuje, jak to działa...

 • Niemcy: Kobiety płacą więcej, bo są kobietami

  Kobiety nie tylko zarabiają mniej niż mężczyźni, ale też w 89 proc. przypadków płacą więcej za towary i usługi. Taki wniosek wynika z badania przeprowadzonego w Niemczech.

 • Jak dyskryminuje się kobiety w Polsce?

  Kobieta w Polsce zarabia średnio o 1000 zł mniej od mężczyzny. Pensje pań są u nas aż o 1/3 niższe od poborów wypłacanych ich kolegom z pracy. Ujawniamy wyniki badania wynagrodzeń w Polsce za rok 2010.

 • "Wnuki niańczyć, a nie etat blokować". Uszczęśliwiani emeryturami na siłę

  Rząd planuje premie dla osób, które zdecydują się na dalszą pracę po osiągnięciu wieku emerytalnego. Sprawdziliśmy, jak radzą sobie emeryci, którzy wcale nie marzą o zakończeniu zawodowej kariery. I seniorzy, którzy chcą zacząć ją w nowej branży.

 • Gdy w pracy masz piekło

  Granica między pojęciami "mobbing" i "dyskryminacja" jest bardzo cienka. Oba są zwykle mylone. Pracownicy skarżą się często, że są mobbingowani, doświadczając klasycznych przejawów dyskryminacji. I na odwrót.

 • Szukasz pracy? Nie bierz na serio tych ogłoszeń!

  Praca tylko dla mężczyzn? 3-letnie doświadczenie do roznoszenia ulotek? W ogłoszeniach o pracę roi się od przejawów dyskryminacji.

 • Kobieta-szef (nie)mile widziana?

  Niedawne powołanie na stanowisko Prezesa Rady Ministrów kobiety oraz deklaracje Ewy Kopacz o wykorzystaniu w zarządzaniu większego zakresu typowo kobiecych kompetencji, ożywiły dyskusję na temat dostępu kobiet do kierowniczych stanowisk w administracji państwowej oraz biznesie. Czy ich dyskryminacja na rynku pracy to już przeszłość?

 • Kobiet w zawodach uważanych za męskie przybywa: jest ich ponad 13 proc. w policji i blisko 2 proc. w armii; przewaga mężczyzn wciąż utrzymuje się wśród przedstawicieli władz i urzędników wyższego szczebla - wynika z badań rządowego Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich.