• Informacje na temat:

  dystrybutor paliwa

Artykuły na temat: dystrybutor paliwa
 • .... Droższe gotowanie Nieco inaczej jest z opłatami za gaz. Do tej pory Urząd Regulacji Energetyki nie zatwierdził nowych taryf spółki PGNiG, która jest dystrybutorem „błękitnego paliwa” do gospodarstw(...), stawki za przesył prądu stanieją u wszystkich czterech największych dystrybutorów. Obniżki będą w granicach 4,3 do 4,8 proc. w zależności od operatora. Po drugie jednak, większa będzie kwota, którą...

 • NIK: Działanie dystrybutorów na stacjach paliw jest źle kontrolowane

  - Z kontroli przeprowadzonej przez NIK w Łódzkiem i Świętokrzyskiem wynika, że urzędy miar tylko raz na kilka lat kontrolują dystrybutory na stacjach paliw i prawie nie badają dystrybutorów LPG. Zdaniem Izby, z tego powodu klienci są niedostatecznie chronieni przed oszustwami przy sprzedaży paliwa.

 • Kolejna fala podwyżek cen paliw. Powód? Słaby złoty

  Już za kilka dni benzyna i olej napędowy na polskich stacjach wyraźnie podrożeją. Jednak tym razem nie będzie to efekt wyższej wyceny paliw na świecie. Głównym winowajcą jest złoty, wyraźnie słabnący w relacji do dolara - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • Duże podwyżki cen paliw - 5 zł na horyzoncie

  Napięta sytuacja geopolityczna na świecie, niższe wydobycie ropy naftowej w niektórych krajach oraz wzmocnienie sojuszu OPEC z Rosją powodują, że ropa jest najdroższa od ponad trzech lat. Trzeba się liczyć z cenami benzyny ok. 5 zł za litr - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • UNIMOT, niezależny dystrybutor paliw płynnych i gazowych, podpisał umowę w sprawie kupna 100 proc. udziałów w firmie Tradea Sp. z o.o., specjalizującej się w handlu energią elektryczną.

 • Paliwowa szara strefa blednie

  Najnowsze dane o oficjalnym zużyciu paliw na polskim rynku potwierdzają, że ostatnie zmiany legislacyjne, wymierzone w szarą strefą branży paliw, odnoszą pożądany skutek. Nareszcie...

 • Zmowa cenowa: Czy dlatego tyle płacimy za paliwa?

  Patrząc na relacje ceny paliwa na stacjach benzynowych i ropy na giełdach światowych można dostrzec różnice kierunku zmian. Przykładem tego są okresy, gdy wzrost lub spadek ceny ropy naftowej nie powoduje analogicznych zmian wartości paliw na stacjach.

 • Paliwo po 5,4 zł za litr? To możliwe

  Za klika dni Wenezuelczycy wybiorą prezydenta. Wydarzenie to mogłoby nie spędzać snu z powiek mieszkańcom naszego regionu świata, gdyby nie jeden fakt - Wenezuela jest nadal ważnym eksporterem ropy naftowej. A praktycznie przesądzony wynik wyborów oznacza kłopoty i może doprowadzić do dalszego wzrostu cen paliw przy polskich dystrybutorach - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • Europejska ropa Brent kosztuje obecnie ok. 90 gr za litr

  Wieloletnie minima osiągają paliwa na świecie. Tona benzyny bezołowiowej 95 na rynku ARA (Amsterdam-Rotterdam-Antwerpia) kosztuje obecnie 345 dol, czyli 1,03 zł/litr. Jeszcze ciekawiej wygląda sytuacja diesla.

 • Najtańsze święta od lat. Tak tanio w grudniu nie jeździłeś od dawna

  Wszystko wskazuje na to, że tegoroczne świąteczne wyjazdy będą najtańsze od sześciu lat. Dodatkowo niskie ceny paliw mają szansę utrzymywać się przez kolejne miesiące. Ma to bezpośredni związek z piątkowymi decyzjami kartelu OPEC.