• Informacje na temat:

  dystrybutor paliwa

Artykuły na temat: dystrybutor paliwa
 • .... Droższe gotowanie Nieco inaczej jest z opłatami za gaz. Do tej pory Urząd Regulacji Energetyki nie zatwierdził nowych taryf spółki PGNiG, która jest dystrybutorem „błękitnego paliwa” do gospodarstw(...), stawki za przesył prądu stanieją u wszystkich czterech największych dystrybutorów. Obniżki będą w granicach 4,3 do 4,8 proc. w zależności od operatora. Po drugie jednak, większa będzie kwota, którą...

 • NIK: Działanie dystrybutorów na stacjach paliw jest źle kontrolowane

  - Z kontroli przeprowadzonej przez NIK w Łódzkiem i Świętokrzyskiem wynika, że urzędy miar tylko raz na kilka lat kontrolują dystrybutory na stacjach paliw i prawie nie badają dystrybutorów LPG. Zdaniem Izby, z tego powodu klienci są niedostatecznie chronieni przed oszustwami przy sprzedaży paliwa.

 • UNIMOT, niezależny dystrybutor paliw płynnych i gazowych, podpisał umowę w sprawie kupna 100 proc. udziałów w firmie Tradea Sp. z o.o., specjalizującej się w handlu energią elektryczną.

 • Paliwowa szara strefa blednie

  Najnowsze dane o oficjalnym zużyciu paliw na polskim rynku potwierdzają, że ostatnie zmiany legislacyjne, wymierzone w szarą strefą branży paliw, odnoszą pożądany skutek. Nareszcie...

 • Zmowa cenowa: Czy dlatego tyle płacimy za paliwa?

  Patrząc na relacje ceny paliwa na stacjach benzynowych i ropy na giełdach światowych można dostrzec różnice kierunku zmian. Przykładem tego są okresy, gdy wzrost lub spadek ceny ropy naftowej nie powoduje analogicznych zmian wartości paliw na stacjach.

 • Europejska ropa Brent kosztuje obecnie ok. 90 gr za litr

  Wieloletnie minima osiągają paliwa na świecie. Tona benzyny bezołowiowej 95 na rynku ARA (Amsterdam-Rotterdam-Antwerpia) kosztuje obecnie 345 dol, czyli 1,03 zł/litr. Jeszcze ciekawiej wygląda sytuacja diesla.

 • Najtańsze święta od lat. Tak tanio w grudniu nie jeździłeś od dawna

  Wszystko wskazuje na to, że tegoroczne świąteczne wyjazdy będą najtańsze od sześciu lat. Dodatkowo niskie ceny paliw mają szansę utrzymywać się przez kolejne miesiące. Ma to bezpośredni związek z piątkowymi decyzjami kartelu OPEC.

 • Projekt ustawy proponuje regulacje, których celem będzie stymulowanie rozwoju elektromobilności w Polsce oraz zastosowanie w transporcie paliw alternatywnych, czyli głównie gazu ziemnego: skroplonego (LNG) i sprężonego (CNG) oraz energii elektrycznej.

 • Sroga zima w Ameryce Północnej w połączeniu z zaburzoną podażą ropy naftowej sprawiają, że rośnie cena tego podstawowego surowca energetycznego. Również paliwa drożeją na światowych rynkach. Kierowcy w Polsce mogą jednak mówić o szczęściu, podwyżki łagodzi najsłabszy od trzech lat dolar - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • Nowa opłata paliwowa zaboli nie tylko kierowców

  Partia rządząca niejednokrotnie zapewniała, że nie zdecyduje się na podwyżki podatków. Nikt jednak nie wspominał o ingerencji w wysokości opłat, toteż grupa posłów PiS próbuje przeprowadzić przez sejm ustawę dotyczącą wprowadzenia nowej opłaty paliwowej.