• Informacje na temat:

  dywidenda kghm 2013

Artykuły na temat: dywidenda kghm 2013
 • Masz nadwyżki finansowe i zastanawiasz się, czy ich nie zainwestować w akcje? Wybór jest trudny, bo jak początkujący inwestor (czyli osoba kupująca akcje) ma ocenić kilkaset firm notowanych na naszej giełdzie? Bardzo dobrym wyznacznikiem jest dywidenda. To udział w zyskach przedsiębiorstwa, który wypłacany jest jego akcjonariuszom.

 • Stabilny poziom produkcji górniczej, wzrost produkcji hutniczej i utrzymanie dyscypliny kosztowej to główne czynniki charakteryzujące osiągnięcia Grupy KGHM w 2014 roku. Był to kolejny rok postępu w obszarach produkcyjnych, rozwoju bazy zasobowej oraz zabezpieczenia finansowania. Mimo wielu wyzwań spowodowanych turbulencjami na rynkach metali, zakładane wcześniej cele zostały zrealizowane.

 • Raport bieżący nr 2/2015 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne Zarząd KGHM Polska Miedź S.A. informuje, że w dniu...

 • Rozpoczynamy wydawanie rekomendacji dla akcji KBJ S.A. Ustalamy 12-miesięczną cenę docelową na poziomie 17,13 PLN za akcję, co implikuje 82,23% potencjał wzrostu względem ostatniej ceny zamknięcia na datę wydania raportu.

 • Raport bieżący nr 8/2016 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 26/2015 z...

 • Resort finansów dopuszcza modyfikację podatku miedziowego

  - Fiskus jest za utrzymaniem podatku miedziowego, ale dopuszcza jego modyfikację - poinformował minister finansów Mateusz Szczurek.

 • Dane z niemieckiej gospodarki nie napawają optymizmem, w sierpniu produkcja przemysłowa spadła najmocniej od 2009 roku, spadek miesiąc do miesiąca wyniósł 4,0 proc. Gospodarka naszego zachodniego sąsiada wyraźnie traci impet, zdaniem analityków w drugim półroczu trend spadkowy może być niestety utrzymany.

 • W Europie nastroje się pogarszają, a w Polsce są już naprawdę złe. Dwutygodniowe wzrosty na giełdach Starego Kontynentu, spowodowane odwróceniem stanowiska rządu Grecji i przyjęciem przez ten kraj propozycji reform, tracą tempo i potrzebują kolejnego bodźca do wzrostu. GPW z kolei mocno traci, a tymi, którzy ponownie "obrywają" najmocniej, są banki.

 • PiS: Niebezpieczne zapowiedzi rządu sprzedaży spółek strategicznych

  - Zapowiedzi rządu dotyczące sprzedaży akcji PKO BP, PZU i PGE są niebezpieczne dla kraju - mówili w piątek politycy PiS. Apelowali do rządu, aby do wyborów parlamentarnych nie podejmował strategicznych decyzji.

 • PKP Cargo chce łączyć Bałtyk z Adriatykiem. Zawiera międzynarodowe umowy i liczy na kolejne przejęcia

  PKP Cargo szykuje kolejne inwestycje. Spółka myśli o kilku akwizycjach oraz kupnie sprzętu, który pozwoli oferować klientom transport intermodalny. Chce obsługiwać korytarz towarowy Bałtyk-Adriatyk, czemu ma służyć umowa z chorwackim przewoźnikiem.