• Informacje na temat:

  dywidenda pge

Artykuły na temat: dywidenda pge
 • Resort skarbu przytnie zarobki prezesom. Nowa ustawa kominowa pod koniec marca

  ...i wynagrodzeniami za zasiadanie w radach nadzorczych spółek koncernu), szef PGE Marek Woszczyk dostał od firmy 1,6 mln zł, w Lotosie wynagrodzenie Pawła Olechnowicza wyniosło wprawdzie w skali roku 256 tys. zł(...) Energi) zakończyły ubiegły rok na minusie, rekordową - 5 mld zł - stratę miał KGHM. Mimo to resort skarbu może liczyć na spore wpływy, bo spółki mimo strat deklarują wypłaty. PGE, która zakończyła...

 • PGE szacuje, że w raporcie za 2015 rok wykaże ok. 3 mld zł straty netto, przypadającej akcjonariuszom jednostki dominującej. Skonsolidowany zysk netto dla akcjonariuszy spółki dominującej, skorygowany o wartość odpisów środków trwałych wyniesie ok. 4,3 mld zł.

 • Wicepremier Mateusz Morawiecki zapewnił w piątek w Opolu o wsparciu rządu dla inwestycji realizowanych przez Polską Grupę Energetyczną (PGE). Chodzi głównie o wsparcie dla projektów innych niż sztandarowa inwestycja Grupy w Elektrowni Opole, której finansowanie jest zapewnione.

 • Dywidenda na pstrym koniu, odsetki bardziej pewne

  Wiele wskazuje na to, że dobiega końca dywidendowe eldorado, fundowane w ostatnich latach przez spółki notowane na warszawskiej giełdzie. Inwestorzy będą musieli liczyć w większym stopniu na niepewne zyski ze wzrostu cen akcji. Zwolennicy systematycznych wypłat mogą zwrócić się ku obligacjom firm.

 • PGE spodziewa się w 2016 roku spadku EBITDA w segmentach wytwarzania konwencjonalnego, obrotu i dystrybucji oraz wzrostu rdr w segmencie OZE - poinformowała spółka w prezentacji wynikowej. PGE podała, że spodziewa się m.in. ok. 500 mln zł rekompensat KDT i średniego jednocyfrowego spadku ceny węgla kamiennego.

 • Polityka dywidendowa na zakręcie

  Wiele lat inwestorzy działający na warszawskim parkiecie musieli czekać, by dywidenda stała się zjawiskiem na tyle powszechnym, by można ją było traktować jako element kalkulacji, a nie jako pojęcie znane jedynie z giełdowego słownika. Gdy wydawało się, że z tej drogi nie będzie już odwrotu, zaczęły się na niej pojawiać coraz ostrzejsze zakręty.

 • Zachodnie parkiety zyskiwały we wtorek na wartości. Dobre nastroje panowały także na warszawskiej giełdzie, jednakże zakres wzrostów był u nas nieco skromniejszy. Przewaga kupujących na polskim rynku była wyraźna i gdyby nie mocna przecena PGE, z pewnością indeksy znalazłyby się na wyższych poziomach. Co też istotne - wzrostom towarzyszyły wysokie obroty, które wyniosły 963 mln zł. Finisz sesji

 • W raporcie z 9 lutego Robert Maj, Analityk, Haitong Bank obniżył rekomendację dla spółki PGE z Neutralnej na SPRZEDAJ oraz obniża cenę docelową akcji spółki do 11,21 PLN (z 20,8 PLN).

 • Raport bieżący nr 9/2015 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd spółki PGE Polska Grupa Energetyczna...

 • Haitong Bank podnosi rekomendację dla PGE ze Sprzedaj do NEUTRALNEJ oraz podnosi cenę docelową akcji spółki o 6,1 proc., z 11,22 PLN do 11,90 PLN. Robert Maj, analityk, Haitong Bank podtrzymuje negatywne stanowisko odnośnie całego sektora, ponieważ ceny energii elektrycznej nadal spadają.