• Informacje na temat:

  dywidenda pko bp

Artykuły na temat: dywidenda pko bp
 • Masz nadwyżki finansowe i zastanawiasz się, czy ich nie zainwestować w akcje? Wybór jest trudny, bo jak początkujący inwestor (czyli osoba kupująca akcje) ma ocenić kilkaset firm notowanych na naszej giełdzie? Bardzo dobrym wyznacznikiem jest dywidenda. To udział w zyskach przedsiębiorstwa, który wypłacany jest jego akcjonariuszom.

 • Zarząd PKO BP rekomenduje, by z zysku osiągniętego w 2014 roku przeznaczyć na kapitał zapasowy 1,9 mld zł, a kwotę 1,25 mld zł pozostawić niepodzieloną - poinformował bank w komunikacie.

 • Płace prezesów będą jawne

  ...zagranicznym, ponieważ tylko oni mogliby sobie pozwolić na takie zakupy. Jako przykład spółki, w której skarb państwa powinien zostawić sobie udziały wskazał np. bank PKO BP. Bielecki powiedział, że(...) rezultatów mierzonych konkretnymi wskaźnikami sukcesu (Kluczowe Wskaźniki Ocen, KPI - Key Performance Indicators), takimi jak zwrot z kapitału, wzrost sprzedaży, dywidenda, ekspansja międzynarodowa...

 • PKO BP wypłaci dywidendę w wysokości 1,33 zł na akcję

  Zwyczajne walne zgromadzenie banku PKO BP zdecydowało w poniedziałek o przeznaczeniu na nagrodę z zysku (dywidendę) dla akcjonariuszy 1 mld 662 mln 500 tys. zł, co stanowi 1,33 zł brutto na jedną akcję.

 • Resort skarbu przytnie zarobki prezesom. Nowa ustawa kominowa pod koniec marca

  ...mld zł. PKO BP może wypłacić maksymalnie połowę z 2,6 mld zł zysku. Skarb Państwa może zyskać prawie 380 mln zł. Deklaracje i rekomendacje zarządów to jedno, a decyzja właściciela, czyli Skarbu Państwa...

 • MSP nie widzi zagrożenia dla dywidend

  Ministerstwo Skarbu Państwa nie widzi zagrożenia dla realizacji planu 4,5 mld zł wpływu z dywidend ze spółek nadzorowanych na GPW.

 • KNF zaleca PKO BP wstrzymanie wypłaty dywidendy; bank zmienia zasady jej ustalania

  Zarząd PKO BP przyjął, że dywidenda będzie wypłacana z nadwyżek powyżej minimalnych wskaźników adekwatności kapitałowej, które ustalono na poziomie 12,5 proc. dla łącznego współczynnika kapitałowego i 12 proc. dla współczynnika Tier 1 - podał bank w komunikacie.

 • Biedronka płaci wyższe dywidendy niż banki

  Sieci handlowe wypierają instytucje finansowe na liście największych płatników na rzecz zagranicznych właścicieli. W kraju króluje Skarb Państwa.

 • Zmiany w radzie nadzorczej banku po podniesieniu opłat przez PKO BP

  - W najbliższym czasie odbędzie się Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PKO BP, nastąpią zmiany w radzie nadzorczej banku - poinformował w piątek minister skarbu Dawid Jackiewicz. To efekt zapowiedzianej przez PKO BP podwyżki prowizji i opłat.

 • DM PKO BP, w raporcie z 17 września, podtrzymali rekomendację "kupuj" dla PZU i wyznaczyli cenę docelową na 520 zł.