• Informacje na temat:

  dywidenda pzu 2010

Artykuły na temat: dywidenda pzu 2010
 • Andrzej Jakubiak, szef KNF: Banki mogą nie unieść wszystkich pomysłów polityków

  O tym, że politycy nie powinni przesadzić z przewalutowaniem kredytów frankowych, a PZU ma zielone światło na zakupy banków - mówi szef Komisji Nadzoru Finansowego w rozmowie z Pawłem Czuryło.

 • Na przełomie sierpnia i września nasz rynek wyróżniał się bardzo silnym zachowaniem, ale ostatnimi czasy zostaje ono wystawione na ciężką próbę związaną z pogorszeniem globalnych nastrojów.

 • Arrivederci, UniCredit

  Zachowawczy styl zarządzania bankiem Pekao pozwolił mu ominąć góry lodowe. Ale spowodował, że wszedł na mieliznę. Włosi z grupy UniCredit byli konserwatywnym właścicielem: nic nie popsuli, ale i nie wykorzystali potencjału banku.

 • W Europie nastroje się pogarszają, a w Polsce są już naprawdę złe. Dwutygodniowe wzrosty na giełdach Starego Kontynentu, spowodowane odwróceniem stanowiska rządu Grecji i przyjęciem przez ten kraj propozycji reform, tracą tempo i potrzebują kolejnego bodźca do wzrostu. GPW z kolei mocno traci, a tymi, którzy ponownie "obrywają" najmocniej, są banki.

 • Wczorajsza sesja zakończyła się nieznacznym spadkiem indeksów, a kosmetyczny wzrost odnotował jedynie indeks małych spółek WIG-250. Po nieco słabszym otwarciu na niższych poziomach pojawił się popyt, lecz kupujący nie zdołali pokonać środowych maksimów, co stało się motywem do głębszej korekty.

 • Odwołano prezesa Orlenu Jacka Krawca

  Dariusz Jacek Krawiec został - zgodnie z przewidywaniami - odwołany wczoraj w nocy przez nowy rząd z prezesury PKN Orlen, największej polskiej firmy paliwowej. Faworytem do objęcia posady był Wojciech Jasiński z PiS i... został nowym szefem płockiego giganta

 • Wyprzedaż majątku i pustki w kasie. Ruch żyje tylko dzięki kredytom

  Siedem lat restrukturyzacji czołowego kolportera prasy przyniosło ponad 0,5 mld zł strat, wyprzedaż majątku i pustki w kasie. Firma wciąż funkcjonuje dzięki uprzejmości Alior Banku i niepłaceniu rachunków wydawcom. Są jednak i tacy, którzy na tym korzystają.

 • Niezależne Altus TFI SA z sukcesem wznawia emisję certyfikatów subfunduszy: Altus Absolutnej Stopu Zwrotu FIZ, swojego flagowego funduszu. Towarzystwo, które pozyskało ze sprzedaży certyfikatów Altus ASZ FIZ Rynku Polskiego i Altus FIZ Rynków Zagranicznych 41,5 mln zł, w lipcu i sierpniu planuje kolejne ich emisje.

 • - Rekomendacja zarządu PZU w sprawie dywidendy od zysku za rok 2010 zostanie przedstawiona najpóźniej w połowie maja - powiedział dziennikarzom Andrzej Klesyk, prezes spółki.

 • - Zarząd PZU poinformował w środowym komunikacie, że postanowił przedłożyć WZA spółki wniosek o wypłatę dywidendy w wysokości 2,25 mld zł z zysku za rok obrotowy 2010, co stanowi 26 zł na jedną akcję.