• Informacje na temat:

  dywidenda spółek

Artykuły na temat: dywidenda spółek
 • W sytuacji, gdy banki coraz bardziej obniżają oprocentownie lokat, bardzo opłacalne jest lokowanie oszczędności w akcje. I to z myślą nie o przyszłych zyskach, jeśli wzrośnie ich wartość, ale o wypłacanych co roku dywidendach.

 • MSP nie widzi zagrożenia dla dywidend

  Ministerstwo Skarbu Państwa nie widzi zagrożenia dla realizacji planu 4,5 mld zł wpływu z dywidend ze spółek nadzorowanych na GPW.

 • Czy wszyscy menedżerowie spółek giełdowych zarabiają miliony?

  Według danych z raportu "Wynagrodzenia członków zarządów spółek giełdowych w 2015 roku", mediana wynagrodzeń menedżerów wyniosła 600 tys. zł. Połowa z nich zarobiła od 349,5 tys. zł do 1,1 mln zł(...) sytuacja miała miejsce w przypadku 17 menedżerów z 14 spółek giełdowych. Na pewno naszą uwagę zwracają osoby, których roczne wynagrodzenie były niższe niż 22,2 tys. zł. Taka sytuacja oznacza, że średnie...

 • Jedynym wspólnikiem krajowej spółki z o.o. jest zagraniczna (brytyjska) spółka będąca osobą prawną. Spółka planuje wypłatę dywidendy wspólnikowi za rok 2015 w ratach (stosowne zapisy odnośnie terminów rat znajdą się w uchwale). Czy na spółce będzie ciążył obowiązek ustalenia przychodu z nieodpłatnych świadczeń, jeżeli dywidenda będzie wypłacona w takich ratach?

 • ...artykule prezentujemy wynagrodzenia menedżerów topowych spółek które przyniosły swoim akcjonariuszom największe zyski.

 • Spółki z warszawskiej giełdy dają zarobić na dywidendach

  Na warszawskiej giełdzie można dobrze zarobić. Bo choć od ponad trzech lat wartość indeksu blue chipów zmienia się w niewielkim zakresie, to dywidendy wypłacane przez część spółek znacząco zwiększają zyski inwestorów. Uwzględniający dochody z wypłaty dywidendy i emisji nowych akcji indeks WIG20TR przez dwa lata wzrósł o ponad 10 proc.

 • Maszynista poszukiwany. Spółki kolejowe podkupują sobie ludzi

  ​Dziś jest ich 17,5 tys. Jeśli nie zorganizuje się intensywnych szkoleń, za 10 lat uprawnienia do prowadzenia pociągów będzie miało tylko 12 tys. osób.

 • Walne Zgromadzenie giełdowej spółki PCC Rokita zadecydowało o wypłaceniu 100 proc. zysku swoim akcjonariuszom. PCC Rokita jest producentem zróżnicowanej gamy wyrobów chemicznych, w tym największym w Europie Środkowo-Wschodniej producentem polioli.

 • Trzy spółki węglowe w 2013 r. zatrudnią ok. 6,5-7 tys. osób

  Takie dane przedstawiciele spółek węglowych podali podczas piątkowej konferencji górniczej w Katowicach, zorganizowanej przez Wydawnictwo Górnicze i Radio Katowice. Największa górnicza spółka(...). Dywidenda z JSW może być większa; z KW zostanie w spółce Wiceminister gospodarki Tomasz Tomczykiewicz ocenił w piątek, że Kompania Węglowa nie powinna wypłacać dywidendy za 2012 r. Nie wykluczył...

 • TelForceOne, lider branży innowacyjnych rozwiązań w zakresie elektroniki użytkowej, 7 października br. wypłacił dywidendę z zysku za rok 2014 r. Walne Zgromadzenie przeznaczyło na dywidendę 25,5 proc. jednostkowego zysku netto za rok ubiegły, tj. 819,6 tys. zł. W efekcie wyniosła ona 0,10 zł na jedną akcję. To drugi rok z rzędu kiedy TelForceOne wypłaciła dywidendę swoim akcjonariuszom.