• Informacje na temat:

  dywidendy jsw 2015

Artykuły na temat: dywidendy jsw 2015
 • Prezes JSW odkrywa karty

  JSW chce w ciągu kilku miesięcy przedstawić strategię rozwoju do 2030 roku - poinformował p.o. prezesa Daniel Ozon. Zarząd myśli o ofercie publicznej pozyskania kapitału.

 • W czwartek główne indeksy warszawskiej giełdy zwyżkowały. W gronie blue chipów najsilniej poszły w górę JSW, CD Projekt i mBank.

 • Spółki mogą zostać zmuszone, by dołożyć się do piątki Kaczyńskiego

  Dotąd rząd nie drenował firm, aby poprawić kondycję budżetu. Kosztowny pakiet obietnic wyborczych może zmienić podejście do dywidend.

 • Analitycy DM PKO BP o sytuacji w górnictwie

  Analitycy DM PKO BP oczekują stabilizacji cen węgla energetycznego na świecie z lekką tendencją zwyżkową. W Polsce cena w 2015 r. pewnie lekko spadnie (obecna wyprzedaż zapasów i ich wysoki poziom), ale już w ciągu roku może nastąpić wzrost ze względu na ewentualną poprawę bilansu KW po sprzedaży kopalni, słaby PLN, ryzyko strajków i nieco wyższe ceny energii. Obecnie cena węgla w Polsce jest

 • Czarna lista kopalń do zamknięcia. 15 tys. miejsc pracy zagrożonych

  Ministerstwo Energii przyjrzało się kopalniom węgla kamiennego i wytypowało zakłady do zamknięcia - wynika z informacji "DGP". Nie ma jednak pomysłu, jak tę informację przekazać opinii publicznej. Kopalnie, o których mowa, zatrudniają 15 tys. ludzi, a średnia strata na tonie węgla, jaką przyniosły w 2015 r., to 87 zł wobec 27 zł w całej branży - wynika z naszych obliczeń.

 • Analitycy Domu Maklerskiego PKO BP, w raporcie z 4 września, obniżyli cenę docelową jednej akcji Bogdanki do 49,60 zł z 90 zł, podtrzymując jednocześnie zalecenie "trzymaj". Ze względu na restrukturyzację Śląska, w której udział biorą kluczowi klienci spółki, oraz nadpodaż na rynku węgla Bogdanka jest pod presją zarówno od strony wolumenu (kontrakt Enea) i ceny.

 • Po tym jak czwartkowa sesja wlała ponownie sporo optymizmu w nastroje na warszawskim parkiecie, a piątek przyniósł dobre dane z amerykańskiego rynku pracy, inwestorzy na GPW mieli prawo liczyć na ponowny atak na kluczowe maksima z końca ubiegłego roku. Nie bez znaczenia z perspektywy całego tygodnia będzie planowane na środę posiedzenie EBC, który może istotnie zmienić pozytywne nastroje na wiodących rynkach giełdowych.

 • Wtorkowa sesja na warszawskim parkiecie rozpoczęła się od niewielkich spadków. Jednak z upływem czasu indeksy przeszły na zieloną stronę, podobnie zresztą zachowywały się największe zachodnie parkiety. Wpływ na taki obraz sytuacji mogły mieć dobre wyniki raportowane przez spółki zza oceanu. Ostatecznie WIG 20 zyskał 1,54 proc., a szeroki WIG - 1,45 proc. Patrząc na branże, najkorzystniej wyglądały spółki medialne, chemiczne i banki, słabo natomiast prezentowały się telekomy.

 • Środowe spadki amerykańskich parkietów i duże osłabienie złotego względem dolara spowodowały, że nastroje przed rozpoczęciem czwartkowego rozdania na GPW nie mogły być szczególnie dobre. Negatywny sentyment zza oceanu faktycznie udzielił się inwestorom w Europie, w ślad za którymi podążyli gracze z Warszawy.

 • Ostatnie kilka dni na światowych rynkach przyniosło dość dużo nerwów. Na wielu indeksach światowych zostały wyznaczone minima niższe od tych z ubiegłego roku, co nie jest pozytywnym sygnałem. Z taką sytuacją mieliśmy do czynienia choćby wczoraj na niemieckim DAX-ie, co wywołało panikę na innych giełdach i miało swój wkład w dzisiejsze mocne tąpniecie na rynku japońskim.