• Informacje na temat:

  dywidendy kghm 2014

Artykuły na temat: dywidendy kghm 2014
 • Resort skarbu przytnie zarobki prezesom. Nowa ustawa kominowa pod koniec marca

  ...zostały zrealizowane, do Skarbu Państwa mogłoby wpłynąć 1,2 mld zł. Podobnie może być w KGHM. - W mojej ocenie KGHM raczej nie zrezygnuje z wypłaty dywidendy, bo już przyzwyczaił do tego inwestorów(...), ale pozostającym pod jego kontrolą - co oznaczałoby np. objęcie jej działaniem takich firm jak KGHM czy Orlen. Według ministra Jackiewicza projekt ustawy ma być gotowy do końca marca, a to oznacza...

 • Resort skarbu nie planuje wyższej dywidendy z KGHM niż propozycja zarządu, która wynosi 4 zł za akcję - poinformował Włodzimierz Karpiński, minister skarbu.

 • Stabilny poziom produkcji górniczej, wzrost produkcji hutniczej i utrzymanie dyscypliny kosztowej to główne czynniki charakteryzujące osiągnięcia Grupy KGHM w 2014 roku. Był to kolejny rok postępu w obszarach produkcyjnych, rozwoju bazy zasobowej oraz zabezpieczenia finansowania. Mimo wielu wyzwań spowodowanych turbulencjami na rynkach metali, zakładane wcześniej cele zostały zrealizowane.

 • KGHM zakłada poprawę na rynku miedzi, chce lekko zwiększyć produkcję w Sierra Gorda

  - KGHM liczy na poprawę koniunktury na rynku miedzi do 2021 r.; chce utrzymać obecny poziom produkcji metalu w grupie, zwiększając jednocześnie nieco produkcję w Chile - mówi prezes KGHM Radosław Domagalski-Łabędzki. Zarząd spółki planuje przegląd aktywów w Ameryce Północnej.

 • Wyniki Grupy KGHM po pierwszym półroczu 2015 roku

  Miliardowe wyniki Grupie Kapitałowej KGHM zostały osiągnięte przy spadających cenach miedzi i srebra, stabilnej produkcji i utrzymaniu dyscypliny kosztowej.

 • Raport bieżący nr 13/2015 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd KGHM Polska Miedź S.A. informuje,...

 • Łączna wartość odpisów KGHM z tytułu testów na utratę wartości aktywów to 494 mln USD

  Testy na utratę wartości wskazały na konieczność dokonania przez KGHM odpisów, których łączny wpływ na wynik grupy to 494 mln USD. Na wynik istotnie wpłynie także 55-proc. udział w stratach Sierra Gorda, który jest szacowany na 510 mln USD. Odpisy nie wpłyną na politykę dywidend.

 • Analitycy DM PKO BP, w raporcie z 30 marca, obniżyli cenę docelową akcji KGHM do 136 zł ze 151 zł podtrzymując rekomendację "kupuj". KGHM do 2020 r. zwiększy produkcję miedzi ekwiwalentnej o ponad 50% dzięki inwestycjom (28 mld PLN) w atrakcyjne projekty. Przy bieżących cenach metali spółka ma potencjał do łączenia mocnego wzrostu z wypłatą dywidendy średnio na poziomie 3,5% - dług netto/EBITDA

 • Polityka dywidendowa na zakręcie

  Wiele lat inwestorzy działający na warszawskim parkiecie musieli czekać, by dywidenda stała się zjawiskiem na tyle powszechnym, by można ją było traktować jako element kalkulacji, a nie jako pojęcie znane jedynie z giełdowego słownika. Gdy wydawało się, że z tej drogi nie będzie już odwrotu, zaczęły się na niej pojawiać coraz ostrzejsze zakręty.

 • Mimo straty w wysokości ponad 1,8 mld zł w 2015 r. zarząd Tauronu zarekomendował wypłatę dywidendy - 10 gr za akcję. Wierzymy, że sytuacja grupy będzie się poprawiać, chcielibyśmy być spółką dywidendową - zapewniali w czwartek przedstawiciele zarządu.